Breaking News

Binance Doğrulama Kodu Gelmiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsasına ait birçok kullanıcı Binance Doğrulama Kodu Gelmiyor problemi ile karşılaşmaktadır. Bu tür bir problem yaşıyorsanız çözümü oldukça kolaydır. Endişelenmenizi gerektiren bir durum bulunmuyor.

Binance Doğrulama Kodu Gelmiyor

Binance dünyanın en fazla kullanıcısına sahip kripto para borsasıdır. Bu büyüklük paralelinde en çok para miktarını ve işlem hacmini de beraberinde getiriyor. Durum böyle olunca kötü niyetli saldırganların da hedefinde yer alıyor. Kullanıcılarının güvenliği ile sorumlulukları bulunan Binance borsası ise bu konuda bir dizi önlemler aldı. Örneğin her kullanıcı giriş kısmında çeşitli güvenlik önlemlerini aktif etmezse hesapları saldırganların hedefi haline gelebilir. Böyle bir durumda kullanıcının yatırımları başka hesaplara aktarılabilir ve kullanıcı maddi zarara uğrayabilir.

Bu tür durumları engellemek için Binance üyeliği açıldığı zaman sistem sizden profilinizi tamamlamanızı ve bazı güvenlik önlemlerini almanızı istemektedir. Bunların içinde doğrulama kodu, SMS ile giriş, Google erişim uygulaması, çift faktörlü doğrulama gibi seçenekler ile hesabın güvenliği en üst seviyeye çıkarılmaktadır.

Peki kullanıcıların yaşadığı Binance Doğrulama Kodu Gelmiyor hatası neden oluşur, nasıl çözülür gibi detaylara değinelim. Öncelikle hesabınıza girişte telefonunuza doğrulama kodu isteme seçeneğini aktif ettiyseniz her girişinizde Binance sizin kayıtlı cep telefonunuza bir kod gönderir. Bu kodu girdiğinizde eşleşen sistem güvenliği, hesabınıza oturum açmanızı sağlar. Bazı nedenlerden dolayı kod gelmeme problemi yaşayan kullanıcılar kısa süreli veya daha uzun süreli olacak şekilde hesaplarına erişim sağlayamamaktadır.

Bu durumun altında yatan sebepler ise; SMS doğrulama sisteminin sürekli olarak genişlemesi ve geliştirilmesi başlıca nedendir. Ayrıca Binance borsasının sitesinde yer alan Küresel SMS kapsama listesi incelenmelidir. İşlem yaptığınız ülke listede dahil değilse hiçbir şekilde doğrulama kodu telefonunuza gelmez. Diğer sebepler ise sırasıyla;

·         Cep telefonunuzun ağ sinyal kalitesi düşükse anlık SMS gelişi engellenmiş olabilir.

·         Telefonunuzda yer alan antivirüs benzeri ya da güvenlik duvarı benzeri uygulamalar engellemiş olabilir.

·         Bu tür bir durumda antivirüs ve güvenlik duvarı uygulamalarını devre dışı bırakmalısınız.

·         Telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.

·         Eğer halen doğrulama kodu almıyorsanız sesli doğrulama seçeneğini aktif ediniz.

binance-doğrulama-kodu-gelmiyor-3
binance-doğrulama-kodu-gelmiyor-3

Binance SMS Gelmiyor

Binance uygulamasına giriş işlemi esnasında birçok kullanıcı hesaplarının güvenliğini sağlamak için SMS ile doğrulamayı aktif etmektedir. Yukarıda saydığımız kötü niyetli saldırganların hedefi olmamak için elzem olan bu doğrulama kodu çeşitli sebeplerden dolayı giriş yapan kullanıcıların telefonlarına gelmeyebilir. Bu tür durumlarda hesaplarına giriş yapamayan kullanıcılar küçük birkaç işlem yaparak hesaplarına tekrardan erişim sağlayabilirler.

Öncelikle bir üst paragrafta belirttiğimiz sebepleri uyguladığınız zaman sonrasında halen Binance SMS gelmiyor problemi yaşıyorsanız SMS sıfırlama rehberindeki adımları uygulayarak farklı giriş yöntemlerini aktif edebilirsiniz.

binance-doğrulama-kodu-gelmiyor-2
binance-doğrulama-kodu-gelmiyor-2

Uygulanacak Adımlar

SMS doğrulama kodu almıyorsanız öncelikle SMS sıfırlama rehberindeki adımları aşağıda söylenilen adımlara göre uygulayınız. İlk olarak;

·         Hesabınıza SMS doğrulama dışında başka bir yöntemle (sesli doğrulama) yöntemini uygulayarak giriş yapınız.

·         Güvenlik doğrulaması kullanılamıyor mu? Ögesini bulup tıklayınız.

·         Karşınıza bir form çıkacak.

·         Çıkan formda sizden bazı bilgiler istenilecek ve bu bilgileri doldurmanız gerekiyor.

·         İstenilen bilgiler arasında; Yeni telefon numaranız olması gerek ve telefon numarası girmeniz gerekiyor. Ardından yeni numaranıza gelen kodu girmelisiniz.

·         Eposta adresinize ve Google erişim için sizden istenilen kodları gerekli süre içerisinde giriş yaparak tamamlayınız.

·         Ardından sıfırlamayı onayla butonuna basarak onay işlem sürecini başlatınız.

·         Gelen yeni ekranda sizden sıfırlama için birkaç doğrulama işlemi isteyecektir.

·         Doğrulama için 2FA cihaz listesinden biriyle erişim talebinde bulunun.

·         Bu işlemler sonucunda eski telefon numaranızı bir daha kullanamayacağınızı bilerek bu işlemi gerçekleştirin.

·         Telefonunuza gelen kod ile yeni numaranızı onayladıktan sonra güvenlik amacıyla Binance sizden yeni işlemler talep edecektir.

·         Bu işlemler kimlik doğrulama ve yüz doğrulama işlemleridir.

·         Sizden istenilen kimlik bilgilerini önlü ve arkalı fotoğraflarını çekerek sisteme yükleyiniz.

·         Ardından sizden SELFIE benzeri bir yüz tanımlama isteyecektir. Bu adımı da tamamlayınız.

·         Böylece yeni numaranızda doğrulama sisteminiz aktif olacaktır.

·         Bu şekilde büyük ihtimal probleminiz çözülecektir.

Eğer ki yapılan işlemler sonrasında halen kod almadığınız durum oluyorsa SMS doğrulama sistemini devre dışı bırakın. Google erişim uygulaması ile hesabınıza aktif olarak gerekli güvenlik adımlarını sağlamış olursunuz. Tüm yapmanız gereken işlemler bu kadardır. Sorun yine devam ederse Binance destek ekibiyle mail yazışması gerçekleştirerek probleminize profesyonel destek alabilirsiniz.

About admin

Check Also

Binance Yeni Girecek Coinler 2022

Binance yeni girecek coinler 2022 çok merak edilmekte ve Binance kullanıcılarını heyecanlandırmaktadır. Güvenilirliği, işlem hacmi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir