Breaking News

Binance Hesap Açma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Binance Hesap Açma

Binance dünyada en büyük kripto para borsalarından biridir. Bitcoin ile birçok alt coini bünyesinde barındırarak kullanıcılarına dünya genelinde aktif olan coinleri alma, satma ve yatırım amacıyla bulundurma imkanı ve fırsatı sunar. Ayrıca Binance güvenirliliği şüpheli olan birçok alt coini bünyesinde satış ve alışa sunmayarak kullanıcılarını dolandırıcılık riskine karşı korumaktadır. Aynı zamanda sisteminde aldığı güvenlik tedbirleri sayesinde kullanıcılarına güvenli bir alım satım hizmeti sunarak her geçen gün daha cazip hale gelmektedir. Binance’nin sunduğu bu ve benzeri birçok imkanı kullanabilmek için ilk olarak Binance hesap açma işleminin yapılması gerekmektedir.

Binance Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Binance nin tüm imkanlarından faydalanmak ve anlık olarak kripto para ticareti yapabilmek için ilk başta Binance hesap açma işleminin yapılıp tamamlanması gerekmektedir. Bu amaçla ilk olarak Binance hesap açma sayfasına gitmek gerekmektedir. Dilerseniz arama motorunuza “Binance hesap açma” yazıp aratabilir ya da Binance ana sayfasına giderek oradan sağ üst köşede yer alan Binance hesap açma sayfasına ulaşabilirsiniz.

Binance hesap açma sayfasına girdikten sonra kayıt olmak için hali hazırda kullandığınız e-posta adresinizi girin ve kendinize unutmayacağınız ve kolay bir şekilde ele geçirilemeyecek bir şifre belirleyiniz. Bu bilgileri girdikten sonra Binance tarafından girdiğiniz mail adresinize bir doğrulama kodu gönderilecektir. Size gönderilen mailde belirtilen doğrulama kodunu istenilen yere girerek ilk aşamada hesabınızı doğrulamış olursunuz.

Mail adresinin doğrulanmasından sonra üçüncü aşamaya geçilir. Bu aşamada artık hesabın gerçek sahibinin siz olduğunu ortaya koymanız gerekmektedir. Binance dahil tüm kripto para borsalarına kayıt olan üyeler kimlik bilgilerini bu platformlar ile paylaşmak zorundadır. Bu amaçla kimlik kartınızın ön ve arka yüzünün fotoğrafını çekip sistem üzerinde sizden istenen tüm bilgileri doğru şekilde girmeniz gerekmektedir. En son olarak kendinize ait fotoğrafı ya da çektiğiniz selfieyi Binance’ ye ulaştırmanız gerekmektedir.

Son olarak bilgilerin doğru girilmesi ve fotoğraf gibi istenen diğer belge ve bilgilerin Binance’ye ulaşması sonucu Binance tarafından bilgilerin doğruluğu teyit edildikten sonra hesabınız onaylanmış ve artık kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

Binance Hesap Güvenliği Sağlama

Kripto para borsası sanal bir ticaret alanı olması nedeniyle ilk olarak Binance üzerine düşen güvenlik tedbirlerini almaktadır. Siz de hesabınızda güvenliğinizi arttıracak uygulamaları aktifleştirerek daha güvenilir bir şekilde kripto para ticareti yapabileceksiniz. Peki binance güvenilir mi?

Binance hesap açma işleminden sonra, hesap güvenliğini sağlamak amacıyla 2FA sistemi ile hesabınızı çeşitli şekillerde doğrulamanız istenilmektedir. Bu sayede hesabınızın şifresinin ele geçirilmesi hesabınıza giriş için tek başına yeterli bir adım olmayacaktır.

Binance, güvenliklerini arttırmak amacıyla Google Authenticator uygulamasını üyelerinin kullanımına sunmaktadır. Bu uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra Binance hesabınıza giriş yaparken uygulama ayrı bir kod üreterek sizin haricinizde başka biri tarafından hesaba girilme riskini azaltmaktadır.

Binance tarafından üyelerine sunulan bir diğer doğrulama yöntemi ise SMS ile doğrulamadır. Bu yöntem çeşitli teknik nedenlerden dolayı diğer yöntemler kadar tek başına güvenilir olmasa da diğer yöntemler ile birlikte kullanılarak hesap güvenliğini arttırabilecek bir yöntemdir.

Binance hesabınızın güvenliğini sağlamak için ilk adım olarak Binance hesabınızla bağlantılı olan e-posta adresinizin güvenliğini sağlamalısınız. Binance tarafından e-posta adresinize çeşitli doğrulama kodları gönderileceği için e-posta adresinizin şifresinin başkalarının eline geçmesi Binance hesabınızın güvenliğini de tehlikeye atacaktır.

Doğru bilgiler ile Binance hesap açma işlemini gerçekleştirdikten sonra hesap güvenliğinizi sağlamak amacıyla sizin üzerinize çeşitli sorumluluklar düştüğünü sakın unutmayın.

About admin

Check Also

Binance Yeni Girecek Coinler 2022

Binance yeni girecek coinler 2022 çok merak edilmekte ve Binance kullanıcılarını heyecanlandırmaktadır. Güvenilirliği, işlem hacmi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir