Breaking News

Binance Kimlik Doğrulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Binance Kimlik Doğrulama

Binance kimlik doğrulama artık tüm kullanıcılar için zorunlu hale gelmektedir. Binance dünyada en popüler ve güvenilir kripto para alım satım platformu olma özelliği ile kullanıcılarına daha güvenli alışveriş imkanı sunmak amacıyla artık kullanıcılarından kimliklerini doğrulamalarını istemektedir. İlk başlarda kimlik doğrulama işlemi yapılmadan sisteme giriş mümkün ve sistemde bulunan hesabınıza para gönderme ya da belli bir limitin altında işlem yapma imkanı bulunurken son gelişmeler çerçevesinde artık kimlik doğrulama yapılmadan bu tür işlemlerin dahi yapılmasına izin verilmemektedir.

Binance’ ye üye olacak yeni kullanıcıların kimlik doğrulama işlemini de gerçekleştirmesi gerekecek mevcut üyelerden de kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamaları istenecektir. Yeni üyelerden kimlik doğrulamalarını yapmayanlar ile mevcut üyelerden kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamayan üyelerin hesaplarına bazı işlemlerin yapılması konusunda bir takım sınırlar getirilmektedir.

Binance Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Artık rahat ve güvenli bir şekilde Binance kripto para platformundan coin alıp satabilmek ve birçok işlemi gerçekleştirebilmek için Binance kimlik doğrulama işlemi tamamlanması gereken bir zorunluluktur. Binance kimlik doğrulamanın farklı aşamaları vardır.

Binance kimlik doğrulamanın ilk aşaması kullanıcılarının ad soy ad ve doğum tarihinin girilmesidir. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi açacağınız Binance hesabınızı kullanabilmeniz için son derece önemlidir.

Binance kimlik doğrulamanın ikinci aşaması, ilk aşamada yazılan bilgilerin resmi kaynaklarını sisteme yükleme ile alakalı bir durumdur. İkinci aşamada kullanıcılar ya da yeni üye olacaklar pasaport ya da kimlik kartları ile kendi yüzlerini aynı karede olacak şekilde fotoğraf çekip sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Bu aşamada Binance platformu kullanıcılarının kimliklerini fiziki olarak doğrulamayı amaçlamaktadır. Çekilen bu fotoğraf sisteme yüklendikten sonra Binance  kripto para platformu çalışanları tarafından kimlik doğrulaması için incelemeler yapılacak ve yapılan bu incelemeler neticesinde sisteme girilen bilgilerin doğruluğuna karar verilir ise kullanıcıların kimlik doğrulama işlemi bu aşamada tamamlanmış olacaktır.

Binance Kimlik Doğrulama Nereden Yapılır?

Binance kimlik doğrulama işlemleri ya yeni kayıt olurken yapılacak ya da mevcut üyelerin kendi üyelik hesabından gerçekleştirilebilecektir. Binance sayfasında kimlik doğrulama sekmesi altından kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kimlik doğrulama seviyeniz Binance hesabınızdaki alım satım limitinizi belirleyen bir etkendir.

Binance kimlik doğrulama için;

-Binance hesabınıza giriş yapmanız ve “Kullanıcı Merkezi” ardından da “Kimlik” bölümüne gitmeniz gerekmektedir.

-Burada bulunan “Doğrula” seçeneğini tıklamanız

-Çıkan sayfada “Doğrulama”, “Ek Doğrulama” ve  “Kurumsal Doğrulama” seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Bunun dışında bu sayfada ayrıca Binance hesabınızda yapacağınız işlemlerde yatırma ve çekme limitinizi de görüp kontrol edebilirsiniz.

-Hesabınızı doğrulamak için “ Hemen Başla” seçeneğini tıklamalısınız

-İkamet ettiğiniz ülkeyi seçmelisiniz

-Karşınıza çıkan “Devam” tuşuna bastıktan sonra kişisel bilgilerinizi girmeli ve ardından yine “Devam” tuşuna basmalısınız

-Bu aşamada kimlik bilgilerinizi içerir belgeleri sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Belgelerinizin türünü ve hangi ülkede düzenlendiğini seçtikten sonra size verilen talimatlar doğrultusunda belgelerinizin fotoğraflarını sisteme yükleyin.

-Tüm bu işlemlerin ardından hesap sahibinin ve girilen kimlik belgelerinin asıl sahibinin siz olduğunu ortaya koyabilmeniz için sistem sizden kendi fotoğrafınızı çekip sisteme yüklemenizi isteyecektir.

– Bu işlemler bittikten sonra bilgisayarınızdan tam yüz taramasını tamamlamanız istenecektir.

Sırası ile sizden istenen tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sabırla sistemin kimlik bilgilerinizi doğrulamasını beklemeniz gerekmektedir. Binance çalışanları tarafından kimlik bilgileriniz kısa süre içerisinde incelenecek ve sizlere dönüş yapılacaktır. Başvurunuz doğrulandıktan sonra sistem üzerinden size bir e-posta gönderilecek ve hesabınızı sınırlama olmadan kullanmaya devam edebileceksiniz.

    

About admin

Check Also

Binance Yeni Girecek Coinler 2022

Binance yeni girecek coinler 2022 çok merak edilmekte ve Binance kullanıcılarını heyecanlandırmaktadır. Güvenilirliği, işlem hacmi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir