Breaking News

Binance Komisyon Oranları Nedir? Binance Düşük Komisyon

Binance Komisyon

Binance kripto para dünya genelinde popüler olan bir kripto para borsasıdır. Binance komisyon çeşitleri ve oranları sayesinde hangi işlemlerde komisyon alındığını, alınan komisyon oranlarının ne kadar olduğunu çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Binance kripto paraya yatırım yapma esnasında yatırma komisyonu alınmamaktadır. Binance kripto para yatırım işlemleri ücretsiz olarak gerçekleşmektedir. Fakat alım, satım ve çekim işlemlerinde komisyon ücreti alınmaktadır.

Binance Komisyon İşlemleri

Burada alım satım işlemlerinde komisyon oranının düşmesi amacıyla, alım satım komisyonlarının ödenmesinde BNB ( Binance Coin) kullanılmasında fayda vardır. Eğer BNB aracılığı ile komisyonlarınızın ödenmesine ilişkin işlemi gerçekleştirmez iseniz %0,1 oranında her alım satım işleminde standart komisyon kesilecektir. BNB kullanarak alım satım komisyonlarınızda indirim sağlayabilir, işlemlerinizi daha az komisyon ödeyerek daha karlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızda varsayım olarak BNB tutmanız size fayda sağlayacaktır. Her alım satım işleminizde komisyon oranı varsayım olarak hesabınızda bulunan BNB den otomatik olarak düşülecek ve bu sayede fazla komisyon ödemiş olmayacaksınız.

Binance kripto para uygulamasında çekim işlemlerine ilişkin uygulanacak komisyon oranı dinamiktir. Çekim yapıldığı sırada piyasanın mevcut durumuna göre otomatik olarak ayarlanır.

Binance Komisyon Çeşitleri

Spot alım satım komisyon oranı: Bu işlemi gerçekleştirirken kullanıcının VIP seviyesi ve gerçekleştirilen işlem hacmi komisyon oranının belirlenmesinde etkilidir. Kullanıcının VIP seviyesi yükseldikçe tek seferde yapacağı işlem hacmi artmakta ve BNB kullanımı ile uygulanacak komisyon uygulamalarında azalma meydana gelmektedir.

Marjin borç alma masrafı: Burada işlemi gerçekleştiren kullanıcının VIP seviyesi ve işlemi gerçekleştirdiği sırada kullandığı ödeme aracı kesilecek komisyonun belirlenmesinde önem arz eder. Kullanıcının VIP seviyesi yükseldikçe kullanılan tüm ödeme araçlarında marjin borç alma masrafı belli oranda düşüş gösterir.

USD-M vadeli işlemler alım satımı komisyonu: Bu işlemi gerçekleştirirken kullanıcının VIP seviyesi ve gerçekleştirilen işlem hacmi komisyon oranının belirlenmesinde etkilidir. Kullanıcının VIP seviyesi yükseldikçe tek seferde yapacağı işlem hacmi artmakta ve BNB kullanımı ile uygulanacak komisyon uygulamalarında %10 oranında indirim meydana gelmektedir.

Coin M vadeli işlemler alım satımı: Bu işlemi gerçekleştirirken kullanıcının VIP seviyesi ve gerçekleştirilen işlem hacmi komisyon oranının belirlenmesinde etkilidir. Kullanıcının VIP seviyesi yükseldikçe tek seferde yapacağı işlem hacmi artmakta ve BNB bakiyesi sayesinde uygulanacak komisyon uygulamalarında azalma meydana gelmektedir.

Çapraz teminat masrafı: Bu işlem gerçekleştirilirken kullanılacak teminat coini BTC ETH ve EUR’dir. Yine burada da işlem yapan kullanıcının VIP seviyesine göre borç alma limiti artmakta ya da azalmaktadır. Ödemesiz geçirilecek dönem en fazla 2’dir. Ayrıca komisyon oranı ve getiri oranı kullanıcının VIP seviyesine göre değişkenlik göstermektedir.

Likidite takas komisyonu: Bu işlemi gerçekleştirirken kullanıcının VIP seviyesi komisyon oranının belirlenmesinde etkilidir. VIP seviyesi 0 (sıfır) olan bir kullanıcının yaptığı işlemde komisyon oranı 0.2000 % iken VIP seviyesi 9 ( dokuz) olan kullanıcının yaptığı işlemde komisyon oranı 0.600 % olabilmektedir.

P2P komisyonu: Bu komisyon tüm kullanıcılar için geçerli değildir. P2P komisyonu sadece piyasa yapıcılar için geçerli ve uygulanan bir komisyondur. Piyasa alıcıları için buna ilişkin herhangi bir komisyon oranı ya da ücreti yoktur.

Binance komisyon oranlarının ne kadar olacağını anlamak için Binance kripto para uygulamasına girerek yapılacak işlemler seçilir ve kullanıcının seviyesi ile yapılacak işleme göre uygulanacak komisyon tam olarak tespit edilmiş olur. Bazı işlemlerde bazı komisyon türleri sabit iken bazı işlemlere ilişkin uygulanacak komisyon oranları işlem yapıldığı sıradaki piyasa durumuna göre ayarlanmaktadır.      

About admin

Check Also

Binance Yeni Girecek Coinler 2022

Binance yeni girecek coinler 2022 çok merak edilmekte ve Binance kullanıcılarını heyecanlandırmaktadır. Güvenilirliği, işlem hacmi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir