Breaking News

Binance Nedir? Binance Hesabı Nasıl Açılır?

binance-nedir-binance-hesap-nasil-acilir-3
binance-nedir-binance-hesap-nasil-acilir-3

Binance, başta bitcoin olmak üzere kripto paraların alım ve satımının yapılabildiği internet tabanlı borsadır. Dünyanın en yüksek işlem hacmine ve kullanıcı sayısına sahip olan borsa birçok ülkede faaliyet göstermektedir.

Binance Nedir?

Yüksek frekanslı ticaret yazılımları yapan Çinli yazılımcı Changpeng Zhao tarafından 2017 yılında yayına alınan borsa kuruluşunu ilk olarak Çin’de gerçekleştirdi. 1 sene gibi kısa süre içerisinde ülkede popüler hale gelen borsa Çin devletinin kripto paralarla ilgili kısıtlaması sonrasında merkezini Malta’ya taşıdı.

Borsa sadece 6 ay gibi kısa sürede piyasa değerini 1,3 milyar dolara taşımıştır. Bu 6 aylık süre tabii ki kuruluşu olan 2017 temmuzundan 2018 ocak ayına kadar olan süreydi. Bu değerleme sonrasında dünyanın en büyük kripto para borsası unvanını aldı. Bu değerlenmenin ardından 2 ay süre sonrasında Japonya ve Çin katı kurallar alınca Zhao, şirketin merkezini taşıma kararı aldı. Merkez olarak Malta adası seçildi. Sunduğu avantajlar, yasal düzenlemelerdeki rahatlıklar şirketin merkezi konusunda birinci tercih noktası oldu. Yapılan anlaşma sonucunda 2018 yılının mayıs ayında şirketin yeni merkezi Malta oldu.

Binance her gün artan işlem hacmi, yükseliş gösteren kullanıcı sayısı ile yeniliklerine devam eden bir kripto para borsasıdır. Çıkardığı BNB coin ile piyasaya yeni bir soluk getirmiş olup kullanıcıların alım ve satım işlemlerinde kalan küsuratlarını kullanılabilir hale getirmiştir. Marjin (kaldıraç) işlemleri ile bir nevi şans oyunlarını da bünyesine dahil etmesi daha çok tercih edilir hale gelmesinde önemli bir etken olmuştur.

binance-nedir-binance-hesap-nasil-acilir-2
binance-nedir-binance-hesap-nasil-acilir-2

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

En büyük kripto para borsasında alım ve satım işlemleri yapmak için Binance Hesabı Nasıl Açılır? Şeklinde soru sormaktadır. Öncelikle bu işlemin oldukça kolay olduğunu ve herhangi bir ücret ödememeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Gelelim sırasıyla adım adım nasıl hesap oluşturacağınıza;

 • İlk olarak Binance.Com adresine tarayıcı üzerinden erişim sağlayın.
 • Sağ üst kısımda yer alan Kayıt Ol butonuna tıklayın.
 • Karşınıza üyelik formu gelecektir.
 • Üyelik formunda karşınıza iki seçenek gelecektir. Birincisi e-posta ikincisi ise mobil seçeneğidir.
 • E-postayı tercih ederseniz e-posta adresinizi ve şifrenizi yazınız.
 • Mobili tercih ederseniz numaranızı ve şifrenizi yazınız
 • Ardından kullanım koşulları seçeneğini kabul ederek Hesap Oluştur butonuna basınız.
 • Bu işlemin ardından hesabınızın doğrulama süreci başlayacaktır.
 • E-posta tercih ettiyseniz posta kutusuna gelen onaylama linkine tıklayın.
 • Mobil tercih ettiyseniz sizden istenen kod, telefonunuza SMS ile gelecektir. SMS içerisinde yer alan kodu giriniz.
 • Hesabınızın güvenilir ve tamamen size ait olduğunu doğrulama için kişi onaylama süreci başlayacaktır.
 • Bu süreçte kimliğinizin ön ve arka yüzü çekilmiş fotoğrafları sisteme yükleyiniz.
 • Ev adresinizi girerek ve bir adet selfie çekimi yaparak sisteme yükleyiniz.
 • Tüm bu adımları tamamladığınızda hesabınız açılmış olacaktır.
 • Hesabınızı açtıktan sonra kripto para varlıklarınızın ve hesabınızın güvenliği için gerekli önlemleri aktif ederek hesabınızı korumaya almalısınız.
binance-nedir-binance-hesap-nasil-acilir-3
binance-nedir-binance-hesap-nasil-acilir-3

Binance Nasıl Para Yatırılır?

Bir süre öncesine kadar ülkemizde bankalar ve ödeme sistemleri aracılığıyla direkt olarak Binance hesabına EFT veya Havale yoluyla para yatırılabiliyordu. Kısa süre öncesinde Türkiye Cumhuriyetinin aldığı bir dizi finansal önlemler sonrasında direkt olarak Binance borsasına para aktarımı kısıtlandı. Peki kullanıcılar nasıl para aktaracaklar sorusunu duyar gibiyiz. Yöntem ise oldukça kolay bir işleme sahip.

Paribu, BTCTurk, Binance TR gibi yerel kripto para borsalarından bir hesap açınız. Bu borsalara banka hesaplarınızdan direkt olarak para girişi sağlayabilirsiniz. Para girişi sağladıktan sonra paranız ile USDT olarak bilinen TETHER alımı gerçekleştiriniz. Binance hesabınızda cüzdan numaranıza yerel kripto para borsalarından almış olduğunuz TETHER kripto para varlıklarını gönderin. Böylece dolaylı yoldan çok düşük bir komisyon ile paranızı göndermiş olursunuz. Hesabınıza yatan USDT coin ile yüzlerce kripto parayı USDT çiftesi içerisinde alım satımı yapabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise açmış olduğunuz hesabınız  kredi kartı ile direkt alım yapılabiliyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol üst menüde yer alan Kripto Al seçeneğine tıklayın. Açılan menüde kredi kartı ile al yazısına tıklamalısınız.. Kredi kartı bilgilerinizi girerek en az 100 ₺ en fazla 60000 ₺ yatırabilirsiniz.

About admin

Check Also

Binance Yeni Girecek Coinler 2022

Binance yeni girecek coinler 2022 çok merak edilmekte ve Binance kullanıcılarını heyecanlandırmaktadır. Güvenilirliği, işlem hacmi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir