Breaking News

Binance Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? Adım Adım Binance Para Çekme

Binance Para Çekme

Dünyanın en büyük hacimli kripto para borsaları arasında yer alan Binance kripto para borsasına her geçen gün ilgi artmakta ve birçok yeni kullanıcı Binance kripto para borsasına dahil olmaktadır. Binance kripto para borsasına yeni dahil olanlar için ilk başta karmaşık görünse de Binance para çekme basit ve kolay uygulanabilir bir yöntemdir.

Binance Para Çekme Nasıl Yapılır?

Binance Global’in Türk kullanıcılarının para yatırma ve para çekme işlemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla Binance TR uygulaması geliştirilmiştir. Binance Global uygulamasının Türkiye’deki kullanıcılarının para yatırma ve çekme işlemlerini yapabilmeleri için Binance Global uygulamasına kayıt oldukları bilgiler ile Binance TR uygulamasına da kayıt olmaları gerekmektedir.

Binance TR uygulamasına kayıt olduktan sonra kripto paralarınızı banka hesabınızdan çekmek isterseniz ilk yapmanız gereken sahip olduğunuz mevcut alt coinleri USDT’ye çevirmektir. Çekmek istediğiniz kadar coini USDT’ye çevirdikten sonra Binance Global uygulamasında CÜZDAN bölümüne gidip burada SEÇENEKLER kısmına giriş yapmalısınız. Seçenekler kısmına giriş yaptıktan sonra çıkan seçeneklerden BİNANCE TR‘yi seçerek paranızı TRC20 ağı üzerinden gönderimini gerçekleştirin. Burada dikkat etmeniz gereken paranızın gönderileceği ağı doğru seçmektir. Yanlış ağ seçimi halinde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Doğru ağ seçimi üzerinden yapacağınız transfer ile paranız kısa sürede Binance TR hesabınıza aktarılacaktır.

Adım Adım Binance Para Çekme

Binance TR hesabınıza aktarılan paraları banka hesabınızdan çekebilmeniz için yapmanız gereken işlemler vardır. İlk olarak Binance TR hesabınıza aktarılan tüm USDT varlıklarınızı TRY dönüştürmelisiniz. USDT varlıklarınızı TRY dönüştürmek için sırasıyla:

-Binance TR hesabınızda “PİYASALAR” bölümüne giriş yapın,

-Daha sonra üst bölümde yer alan TRY sekmesini tıklayın,

-Karşınıza çıkacak USDT coini tıklayarak satım işlemini gerçekleştirin.

Bu işlemler gerçekleştikten sonra coin varlıklarınız TL’ye dönüşmektedir. Bu aşamadan sonra TL’ye dönüşen paranızı banka hesabınızdan çekmek için bazı işlemler yapmanız gerekmektedir. Bu işlemler sırası ile;

1-“CÜZDAN” bölümünü tıklayarak uygulamada cüzdan sayfanızı açın,

2- Burada “ÇEKME”  seçeneğini tıklayın,

3-Karşınıza çıkan arama bölümüne TRY yazın,

4-Çekmek istediğiniz miktarı, miktar bölümüne yazın,

5-Yatırılacak hesapta IBAN bölümüne banka IBAN numaranızı doğru bir şekilde yazın,

6-Daha sonra ONAYLAYARAK işleminizi tamamlayın.

Kripto para, risk faktörlerini bünyesinde barındıran bir sistemdir. Risk faktörünü en aza indirebilmek için para çekme ve yatırma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Özellikle Binance para yatırma ve çekme işlemi yapacak olanların dikkat etmesi gereken durumlar;

-Kripto para yatırımında cüzdan kodunun doğruluğu büyük öneme sahiptir. Doğru hesaba yatırım yapıldığından emin olmak için cüzdan kodunun elle yazılmaması, cüzdan kodunun kopyalanarak işlem yapılması daha doğru bir tercih olacaktır. Aksi takdirde elle yazım esnasında cüzdan kodunun eksik yazılması yatımların kaybolmasına neden olabilir.

-Binance TR hesabınızda para çekmek için IBAN numaranızın doğru şekilde yazıldığından emin olmalısınız. Aksi takdirde paranız hiç bilmediğinizi bir hesaba aktarılmış olabilir.

-USDT yatırma ve transfer işlemlerinde kullanılacak ağı TRC20 olarak seçmeniz gerekmektedir. Yanlış ağ seçimi halinde yatırımlarınızın TL ye çevrilmesi ve Binance TR hesabınıza aktarılmasında çok yüksek komisyon oranları ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle ERC20 olarak seçilen ağda yapılan transfer sonucu kesilecek komisyon oranı çok yüksek olacaktır.

Binance para çekme işlemi yapılırken yanlış bilgi girilmesi ya da yanlış bir ağ seçilmesi halinde var olan kripto varlıklarının kalıcı olarak kaybedilmesine neden olabilir. Bu sebepten dolayı para transferi yapılmadan önce girilen bilgilerin özenle kontrol edildikten sonra işlemin tamamlanması gerekmektedir.

 

 

About admin

Check Also

Binance Yeni Girecek Coinler 2022

Binance yeni girecek coinler 2022 çok merak edilmekte ve Binance kullanıcılarını heyecanlandırmaktadır. Güvenilirliği, işlem hacmi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir