Breaking News

Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kripto para borsaları arasında bir numaralı isim olan Binance ile ilgili birçok kripto para yatırımcısı çeşitli konuları merak etmektedir. Bu konulardan biri de Binance Para Yatırma konusudur. Özellikle ülkemizdeki son yasal değişikliklerden sonra farklı bir sürecin başladığı bu konu ile ilgili tüm detayları anlatacağız.

 

binance-para-yatirma-3
binance-para-yatirma-3

 

Binance Para Yatırma

2012 – 2013 yıllarından itibaren her geçen gün hem dünyada hem ülkemizde kripto para popülerliğini arttırdı. Bu artışın altında yatan temel sebepler 24 saat canlı bir borsanın olması, herhangi bir merkezi olmaması gibi çeşitli nedenler yer aldı. 2017 yılında kurulan 2018 yılında aktif işlemlere kapısını açan Binance ise çok kısa sürede dünyanın en büyük işlem hacimli borsası oldu. Güvenilir yapısı, geniş kripto para listesi, kabul edilebilir komisyon oranları yüzünden ülkemizde de oldukça popüler olmuştur. Son 3 senede her gün ülkemizden katılan yatırımcı sayısı ile ülkemizde yüksek bir işlem hacmi elde eden borsa, ülkemizdeki yasal sorumluluğunu üstlenerek küresel borsasının yanında bir de yerel borsa olan Binance TR platformunu aktif etmiştir.

Platform aktif edildikten kısa bir süre sonrasında ise ülkemizde kripto para borsaları ile ilgili yeni kararlar alındı. Alınan kararlar neticesinde Türkiye’de yer alan banka ve ödeme sistemlerinden yabancı kripto para borsalarına para gönderimi yasaklandı. Sadece yerli ve ülkemizde faaliyet gösteren yabancı kaynaklı kripto para borsalarına para aktarımı serbest bırakıldı. Böylece birçok yatırımcı Binance Para Yatırma konusunda araştırmalarına başladı. Araştırmaların sonucunda yatırımcılar paralarını Binance, Huobi, Gate gibi borsalara para göndermenin yolunu kısa sürede çözdü.

Nasıl yapılacağı konusunda ise direkt olarak yöntemi anlatalım. Öncelikle ülkemizde banka hesaplarından ve para ödeme sistemlerinden para gönderebileceğiniz yerel borsalardan birine hesap açmalısınız. Paribu, BTCTurk, Binance TR, Bitexen gibi borsalar başlıca güvenilir yerel borsalardır. Bu borsalarda açtığınız hesabınıza banka hesabınızdan nakdi Türk lirası aktarımını gerçekleştiriniz. Para aktarımı gerçekleşince yerel kripto borsasından TETHER alınız. TETHER bir kripto para varlığı olup sürekli olarak 1 dolar para birimine eşittir. TETHER aldıktan sonra Binance üzerindeki hesabınızda yer alan cüzdanınıza yerel kripto para borsasında almış olduğunuz TETHER varlığını gönderin. Bunun için sizden çok cüzi miktarda komisyon kesilecektir.

binance-para-yatirma-2
binance-para-yatirma-2

Yerel Borsalardan Binance Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Küresel Binance borsasında alım satım işlemi yapmak isteyen yatırımcılar için özet olarak Binance borsasına nasıl yerel borsalardan para gönderebileceğinizi adım adım anlatalım. Öncelikle Paribu yerel borsasından nasıl aktarım yapacağınızdan bahsedelim.

Öncelikle Paribu hesabınızı oluşturup gerekli doğrulama işlemlerini tamamlayın. Ardından banka hesabınızdan veya para ödeme yöntemlerinden biriyle Paribu hesabınıza yatırmak istediğiniz kadar Türk lirası aktarımı gerçekleştirin. Paribu hesabınıza yatan Türk lirası ile borsadan TETHER alımı gerçekleştirin. Aldığınız Tether’ı kullanarak Binance Para Yatırma işlemi için sonraki aşamada; sağ üst menüde yer alan Cüzdan yazısına tıklayın.

Cüzdan sayfası geldiğinizde elinizdeki kripto varlıkların listesi yer alacaktır. Varlıklar listesinde USDT yani TETHER karşısında Yatır / Çek şeklinde iki seçenek göreceksiniz. Çek yazısına tıklayarak sayfanın açılmasını bekleyiniz. Açılan sayfada TRC 20 / ERC 20 ve OMNI diye üç seçenek göreceksiniz. TRC 20, Tron ağıdır. ERC 20 ise Ethereum blok zincir ağıdır. Bizim önerimiz TRC ağıyla göndermenizdir. TRC ağında komisyon olarak 1 USDT ödersiniz.

TRC ağı veya ETH ağını seçtikten sonra Binance üzerinden cüzdan bilgilerinizi profil sayfanızda cüzdan menüsünde bulunabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ERC ile TRC cüzdan numaralarınızın farklı olacağıdır. O yüzden Paribudan gönderim yaparken seçtiğiniz ağı not edin. Ağ seçimi gerçekleştikten sonra miktarı ve cüzdan numaranızı cüzdan bilgisi kısmına giriniz. Ardından Tether Çek butonuna basınız. Sistem sizden güvenlik olarak bazı adımları onaylamanızı isteyecektir. 2FA kullanıyorsanız sizden çift faktörlü doğrulama kodunu girmenizi isteyecektir. SMS kullanıyorsanız telefonunuza kod gelecektir. Hangi sistemi kullandığınıza bağlı olarak gelen kodu istenilen alana giriniz. Böylece transfer işleminiz başlatılmış olacaktır. Diğer yerel borsalarda da işleyiş aynı şekilde devam etmektedir. Binance için genellikle yatırımcılar Binance TR borsasını da tercih etmektedir.

 

About admin

Check Also

Binance Yeni Girecek Coinler 2022

Binance yeni girecek coinler 2022 çok merak edilmekte ve Binance kullanıcılarını heyecanlandırmaktadır. Güvenilirliği, işlem hacmi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir