Breaking News

Binance TR Havale İle Para Yatırma

Binance TR, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance bünyesinde yer alan yerel bir borsadır. Binance borsası çeşitli ülkelerde yatırımlarını geliştirmek, ülkelerin finans kanunlarına ters düşmemek adına yerel borsalarını aktif etmektedir. Ayrıca yerel kripto para borsaları ile rekabet içinde bu projeyi yürütmektedir. Yürütülen bu proje ve fikir kapsamında ülkemizde de aktif hale getirilen Binance TR kısa sürede kripto para yatırımcıları tarafından ilgi görmüştür.

Ülkemizde yeni yasal düzenleme ile yabancı kripto para borsalarına direkt para gönderilememesi ve para çekilememesi sebebiyle yapılan yerel borsa hamlesinin ne kadar yerinde olduğu bir kez daha görülmüştür. Örnekle açıklamak gerekirse; siz kripto paraları cüzdan transfer aracılığıyla aktarım yaparak Binance borsası üzerinde aktif alım satım işlemi yapabilirsiniz. Lakin banka hesabınızdan direkt olarak Binance hesabınıza para gönderemez veya çekim işlemi yapamazsınız. Bunun için yerel kripto para borsaları Paribu, BTCTurk ya da Binance TR gibi borsalara öncelikle nakit para gönderip TETHER alıp sonrasında Binance cüzdanınıza TETHER gönderimi gerçekleştirerek yabancı borsada işlem yapabilirsiniz.

Binance TR Havale ile Para Yatırma

Dünyanın en büyük borsası Binance içerisinde havale ile para yatırma seçeneği kaldırıldı. Ülkemizde finansal düzenlemeler ardından havale ile para gönderilmesi işleminin iptali ardından yerli kripto para yatırımcıları işlemleri gerçekleştirebilmek için Binance TR borsasına yöneldi. Bu durumun altında yatan en etkili sebep ise tabii ki havale ile para yatırılması seçeneğidir.

Öncelikle havale işlemi yapabilmek için Binance TR sitesinden bir hesap açmanız gerekmektedir. Binance Global borsasında yer alan hesabınızı bu alanda kullanamazsınız. O yüzden yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınızı açtıktan sonra gerekli kimlik doğrulamalarını yapmanız da gerekmektedir. Yapılan bu doğrulamalar sonucunda hesabınız tanımlı hesap konumuna yükseltilecektir.

Hesabınızdaki gerekli işlemleri tamamladıktan sonra giriş yapınız. Giriş yapıldıktan sonra sağ üst menüde yer alan cüzdan yazısının üstüne gelince açılan menüde yatırma ve çekme şeklinde iki seçenek göreceksiniz. Yatırma hesabınıza para yatırabileceğiniz kısımdır. Çekme ise cüzdanınızda yer alan nakit paranızı banka hesabınıza çekmeye yarar. Biz burada yatırma kısmı ile ilgileniyoruz. Açılan menüde yatırma kısmına tıklayınız.

Karşınıza gelen pencerede; TRY ve KRİPTO adlı iki seçenek göreceksiniz. Bu kısımda TRY kısmında yer alan seçeneğe tıklayınız. Liste olarak 3 buton bulunuyor. Bunlardan biri Ziraat Bankası diğeri Vakıfbank ve en son seçenek ise Diğer Bankalar olarak geçmektedir. Ziraat Bankası ve Vakıfbank 7/24 havale ve EFT imkânı tanırken diğer bankalar seçeneği ise sadece EFT izni bulunmaktadır. Diğer bankalar ile yapılan para gönderme işlemleri hafta içi ve mesai saatlerinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Binance TR Ziraat Bankası ile Havale Yapma

Binance TR hesabınıza Ziraat Bankası ile havale yaparak para yatırmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz buton kısmında Ziraat Bankası ismine tıklayınız. Ardından gelen sayfada size para yatırmanız gereken IBAN adresi ve Hesap Adı bilgileri gösterilecektir. Mobil bankacılık uygulamanızdan ziraat bankası hesabınıza giriniz. Para yatırma işlemlerinde havaleyi seçerek IBAN adresini ve hesap adını yazarak yatırmak istediğiniz tutarı giriniz. Havale ile para yatırma işlemi bu kadar basit ama dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlar ise;

Para yatırdığınız hesabın adı ve soyadı, para gönderdiğiniz banka hesabın adı ve soyadı ile eşleşmesi gerekmektedir. Örneğin; Ali isimli bir kişiye ait banka hesabından Mehmet isimli kişinin hesabına para gönderemezsiniz. Ayrıca para gönderme limitleri günlük ve aylık olarak belirlenmiştir. Bir gün içerisinde en fazla 1000 ₺ para gönderebilirsiniz. Aylık ise 5000 ₺’ye kadar para gönderebilirsiniz. Yapılan tüm bu işlemler günün her saniyesi ve haftanın her günü işleme anlık olarak alınır.

 

Binance TR Vakıf Bank ile Havale Yapma

Binance TR hesabınıza Ziraat Bankasında olduğu gibi Vakıf Bank hesabınızla da para havale ederek cüzdanınıza nakit bakiye yükleyebilirsiniz. Tüm işlem adımları aynı olup sadece sitenin Vakıf Bank hesap bilgilerine para göndermeniz gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor.

Diğer Bankalar ile Binance TR Hesabına Para Yatırma

Binance TR hesabınıza Ziraat ve Vakıf Bank dışında herhangi bir bankadan para göndermek istiyorsanız sadece EFT ile işlem yapabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasına giriş yaparak diğer bankalar sayfasında yer alan IBAN ve Hesap Adı bilgilerini giriş yaparak para gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

About admin

Check Also

Binance Yeni Girecek Coinler 2022

Binance yeni girecek coinler 2022 çok merak edilmekte ve Binance kullanıcılarını heyecanlandırmaktadır. Güvenilirliği, işlem hacmi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir