Breaking News

Binance’a Kimlik Bilgileri Vermek Güvenli Mi?

Kripto para borsalarında lider konumda yer alan Binance için kullanıcılar Binance’a kimlik bilgileri vermek güvenli mi? sorusunu sıkça sormaktadırlar. Bu konuyu detaylıca ele alırsak akılda soru kalmaması için olayın en başına gidelim. 2009 yılında Bitcoin manifestosunun yayınlanmasıyla başlayan kripto para serüveni 2013 yılından sonra büyük bir ivme kazanarak günümüzde tüm dünyadan milyonlarca insanın milyarlarca lira yatırım yaptığı küresel bir piyasa haline geldi. Tamamen dijital odaklı olması ve sağladığı avantajlar ile hem kurumsal hem de bireysel yatırımcıların ilgisini çeken kripto paraların günümüzde sayısı ise 10 bin civarındadır. 10 bin farklı para projesinin içerdiği avantajlar ve hedeflediği noktalar farklılık göstermektedir. Bu kripto paralar ise küresel ve yerel çeşitli para borsalarında alım satımı yapılabilmektedir.

binancea-kimlik-bilgileri-vermek-güvenli-mi
binancea-kimlik-bilgileri-vermek-güvenli-mi

Binance Üzerinden Kimlik Bilgileri Vermek Güvenilir Mi?

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, dünyanın birçok ülkesinde faaliyet göstermektedir. En fazla para hacminin döndüğü ve çok hızlı alım satım işlemlerinin gerçekleştiği bu borsanın faaliyet gösterdiği ülkelerde, o ülkenin bankacılık yasalarına bağlı olması zorunlu bir durumdur. Örneğin Binance, ülkemizde faaliyet gösterirken ülkemizin kanunlarına bağlı iken farklı ülkede gösterdiği faaliyet için o platformda aktiflik gösterdiği ülkenin bankacılık kanunlarına bağlı bir şekilde işlemektedir.

Kripto paralar genel olarak takip edilemez dijital varlıklardır. Devletler ise faaliyet gösterecek olan kripto paraların ülkelerindeki vatandaşların yatırım yapabilmesi için titizlikle incelediği para borsaları için gerekli belgeleri verebilmektedir. Bunun karşılığında para aklama veya yasal olmayan başka işlemlerin takip edilebilmesi için hazırladığı bankacılık kanunları ile borsaları çeşitli yasalara tabi tutar.

Örneğin ülkemizde bir kişi kazandığı parasının vergisini vermek zorundadır. Bu kazanılan paranın aktarım süreci normal bankalar aracılığı ile olduğu zaman izi sürülebilir bir para olduğu için kişiler kripto para borsalarına yönelebilmektedir. Buradaki kaybı kapatmak için borsalardan kimlik teyidi alınmasını zorunlu kılmaktadır. Zorunlu kılınan bu işlemler için kullanıcılar genellikle kimlik bilgileri vermek güvenilir midir? Sorusunu sormaktadır. Bu sorunun cevabını detaylıca inceleme sonucunda erişebileceğimizi bilmek gerekir.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, ülkemizdeki kullanıcıların alım ve satım işlemi yapabilmesi için kullanıcılardan kimlik bilgisi ile doğrulama istemektedir. Bu da kullanıcıların Binance’a kimlik bilgileri vermek güvenli midir? Sorusunu sormasına yöneltmektedir. Kullanıcıların merak ettiği bu sorunun cevabı ise evet oldukça güvenilirdir.

Binance piyasa hacmi ve faaliyette olduğu yıllar içerisinde güvenini birçok kez kanıtlamış ve faaliyet gösterdiği ülkelerin bankacılık kanunlarına göre hareket eden güvenilir bir borsadır. Yüksek düzeyde güvenlik önlemleri ile korunan sistemde kimlik bilgilerinizin deşifre olma ihtimali çok düşüktür. Gönül rahatlığı ile hesabınızı doğrulamak için sizden istenilen kimlik bilgilerini gönderebilirsiniz.

Bitcoin Borsalarına Kimlik Bilgileri Vermek Güvenli Mi?

Binance borsası için kimlik bilgileri vermenin herhangi bir şekilde güvensizlik ortamına mahal vermediğini belirtsek dahi birçok yatırımcı sadece Binance borsasını kullanmamaktadır. İşlem hacmi, kripto para çeşitliliği, kullanıcı deneyimi, değişken komisyon oranları derken cazip olan başka borsalarda bulunmaktadır.

Binance borsası için olduğu gibi diğer borsalar içinde kullanıcılar bitcoin borsalarına kimlik bilgileri vermek güvenli mi? Sorusunu sormaktadır. Sorunun cevabı hem evet hem hayırdır. Bu konuyu açıklamak gerekirse, kripto paraların dünyasında kendini kanıtlamış borsalar belli başlıdır. Bu borsalar tüm kripto para yatırımcıları tarafından bilinir.

binancea-kimlik-bilgileri-vermek-güvenli-mi-1
binancea-kimlik-bilgileri-vermek-güvenli-mi-1

Örneğin ülkemizde faaliyet gösteren Paribu veya BTCTurk gibi kripto para borsalarına kaydolduğunuzda sizden kimlik bilgileri istemektedir. Bu iki borsa da ülkemizin bankacılık mevzuatlarına bağlı olup gerekli evrak ve belgeleri almıştır. Bu iki borsadan birine kaydolduğunuz zaman sizden istenilen kimlik bilgilerini rahatça verebilirsiniz. Bu kısım cevabımızın evet kısmı idi. Hayır kısmı ise adı sanı bilinmeyen veya ortaya yeni çıkmış kripto para borsaları için söylenebilir. Elbette her yeni borsa güvenilmez diye bir durum olmasa da yeni bir borsaya kaydolurken kurumsal kimliğini ve detaylarını iyice araştırmak öğrenmek lazım. Aksi durumda kimlik ihlali durumlar yaşanabilir. Bu tür durumları yaşamamak için kullanıcılara genellikle dünya çapında veya bulunduğunuz ülkede kabul görmüş olan kripto para borsalarını kullanmayı öneriyoruz.

Binance, Gate gibi para borsaları küresel bir etkiye sahip iken Paribu, BTCTurk gibi yerel borsalar ülkemizde güvenilir borsalar arasında listelenmektedir.

Bu tür borsalarda kullanıcıların işlem gerçekleştirebilmesi için istenilen belgeler arasında yer alan kimlik bilgilerini güvenilir bir şekilde gönül rahatlığı ile gönderebilir ve kripto para piyasalarında alım satım işlemlerinize başlayabilirsiniz.

About admin

Check Also

Binance Yeni Girecek Coinler 2022

Binance yeni girecek coinler 2022 çok merak edilmekte ve Binance kullanıcılarını heyecanlandırmaktadır. Güvenilirliği, işlem hacmi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir