Genel

Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi? Bitexen Komisyon Oranları

Bitexen Nedir?

Son yıllarda kripto para sektörüne ilgi arttıkça kripto para borsaları da artmaya başladı. Artık herkes yatırımlarını kripto para aracılığıyla dijital varlık alım satım platformlarında yapıyor. Bitexen  4 ortak ile kurulan 2017 yılından beri kripto para borsasında olan İTÜ Teknokent teknoloji bölgesinde faaliyet gösteren online dijital varlık alım satım platformudur. Ticari amaç ile faaliyet gösteren bir kripto para borsası olmakla birlikte İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlıdır. Bu proje Türk mühendisler tarafından oluşturulmuştur.

Exen coinler, Bitexen tarafından Ethereum blok zinciri üzerinde erc- 20 standardı ile üretilmiş kripto paradır. Diğer tokenler gibi EXEN coin için özel ICO düzenlenmeyecektir.

Bitexen kripto para borsasıdır, para kazanma platformu değildir. Bitexen’ e kayıt olan (telefon, kimlik, adres onayı ve hesaba bir miktar para yatırma) herkese platform, ücretsiz olarak 5 exen hediye etmektedir. Kazanılan bu exen ile başka bir kripto para alınabilir ya da exen borsa üzerinden satılarak banka hesabına çekilebilir. Burada Bitexen’in kullanıcılarına para verdiği düşünülse de aslında bu hediye coinler promosyon amaçlıdır. Aslında verilen 5 exenler sayesinde kullanıcılar coinleri satın alarak ya da satarak kripto para borsasını hareketlendirmiş oluyorlar.

Bitexen geliştirdiği mobil uygulama sayesinde kripto para piyasasında işlem yapmak isteyenler için kolaylıklar sağlıyor. İOS ve Android uygulamaları ile kullanıcıların daha rahat ve kolay şekilde kripto para borsasına yatırım yapmasına imkan sağlıyor. Sistem Türkçe ara yüze sahip olduğundan kullanıcılar açısından da ayrıca kolay kullanılabilen bir uygulamadır.

Bitexen Güvenilir Mi?

Kripto para borsasına yeni giren kimseler açısından Bitexen’in güvenilirliği konusu bilgi sahibi olunmadığı için korkutabilir. Son zamanlarda sıkça duyulan dolandırıcılık olayları da bu korkuyu haliyle tetiklemektedir. Güç bela yatırım için biriktirilen paraların yatırılacağı borsada dolandırılmak kimsenin istemeyeceği bir durumdur. Bu yüzden temkinli olmakta fayda vardır.

Bitexen borsası 2017 yılında kurulmuştur ve o tarihten bugüne kadar faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu zamana kadar Bitexen borsası ile ilgili hiçbir dolandırıcılık haberi çıkmadı. Ayrıca Bitexen İstanbul Teknik Üniversite’sinin bulunduğu Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde açtıkları ofis üzerinden hizmet sağlamaktadır. Güvenilirlik konusunda problemler söz konusu olsaydı Bitexen İTÜ’nün bulunduğu Teknokent’te hizmet veremezdi.

Bitexene Nasıl Giriş Yapılır?

Bitexen’e giriş yapmak için https://www.bitexen.com web adresi üzerinden Bitexen tarafından istenen bilgileri girerek üye olmanız yeterlidir. Sisteme üye olup üyeliğinizi onaylattığınız takdirde ücretsiz kripto para kazanabilir ya da para limitinizi artırabilirsiniz.

Hesabınızı onaylatmak için Hesabınızı Onaylatın seçeneğinin altında bulunan alana cep telefonunuzu yazmanız ve Doğrula seçeneğine basarak telefonunuza gelen 6 haneli onay kodunu girmeniz yeterli olacaktır. Hesap onaylatma işleminin ardından Kimlik Onayı ve Adres Onayı işlemlerini de yapmanız gerekmektedir. Hesap onayı işleminiz için birkaç gün beklemeniz gerekmektedir. Hesap onayı işleminizden sonra rahatça ve güvenle kripto para alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hesabınızda bulunan kripto paralar belirli bir limite ulaşınca hesabınızdan banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Eğer kripto para borsasına girmek istemiyorsanız ve Bitexen hesabınızın silinmesini istiyorsanız. Borsaya kayıtlı olan hesabınızın silinmesi yönünde hesapkapama@bitexen.com e-posta adresine mail göndererek talepte bulunduğunuz takdirde Bitexen hesabınız silinir.

Bitexen Üzerinden Ne Yapabilirim?

Bitexen üzerinden alım ya da satım işlemi yapabilmek için öncelikle sisteme TL cinsinden para yatırmanız gerekmektedir. Sisteme para yatırdıktan sonra istediğiniz kripto paranın hareketlerini takip ederek ister alım isterseniz de satış işlemlerini yapabilirsiniz. Bitexen de, Exen coin, Bitcoin, Stellar coin ve Ripple coin alım satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu