Kripto Paralar

CRV Coin Nedir? Curve DAO Token (CRV) Coin Yorum ve Geleceği 2022-2025

Geçmiş zaman içerisinde kendisini çok iyi bir şekilde kanıtlayarak gelecek dönem için kendisine çok iyi bir yer alan CRV coin, birçok yatırımcı için ilk seçenek. Birçok yatırımcı ve piyasa içerisinde yatırım yapmak isteyen insan için CRV Coin, gelecek dönem içerisinde de kendisi ve sistem içerisindeki kullanıcıları için çok yararlı bazı adımlar attı. Yatırım yapmak isteyen kullanıcıların ortak sorusu ise CRV coin nedir? Bu sorunun cevabını aramadan önce ise DAO Nedir diye sorarak bu sorunun cevabını bulmalı ve ilgili şirketim sistem içerisindeki projelerini ve gelecek dönem içerisinde insanlar için ne gibi yararlı adımlar atacağını öğrenmemiz gerekiyor.

DAO Nedir?

DAO incelendiği zaman birçok insan tarafından kullanılan ancak bir o kadar da kişi tarafından kullanıldığı bilinmeyen ve kullanıldığının farkında olmayan bir şey olarak karşımıza çıkar. Günümüz teknolojisi ile birlikte merkezsiz otonom organizasyonların kısaltması anlamına gelen ve bu kısaltma ile bilinen DAO‘larda herhangi bir merkez bulunmaz ve sistem içerisindeki düzen aynen bu şekilde devam eder. Sistem içerisinde bulunmakta olan protokolleri ise kesinlikle insanlar değil, algoritmalar kontrol eder. Bu nedenle de DAO‘larda kararlar tamamen algoritmik yöntemler ve sistem içerisinde bulunan insanların kendi oylama güçleri ve oylama imkanları ile alakalı olarak görülebilir. Sağladığı algoritmik imkanlar ile birlikte DAO‘lar düşünülenden çok daha fazla işe yarar. Bunlardan birisi de sistem içerisindeki yönetim türünü doğru bir şekilde düzenlemesidir. Birçok insan tarafından sürdürülmesi çok zor olan yönetim, DAO içerisindeki protokoller ve algoritmik yöntemler ile birlikte oldukça kolay olarak görülmektedir.

DEX Nedir?

Merkezsiz olan borsaların kısaltması olarak kullanılmakta olan DEX, sistem içerisindeki kullanıcıların herhangi bir bilgi ihtiyacı duymadan sadece ve sadece cüzdanlar üzerinden işlem yapmalarına olanak sağlar. Bu sayede sistemdeki kullanıcılar, merkezi borsalarda olduğu gibi hesap açıp bilgi tutmalarına ihtiyaç duymaz. Bu kolaylık nedeni ile de birçok insan bu yöntemi tercih eder. DEX’lerde ise kripto para işlemleri kesinlikle anonim bir şekilde gerçekleşir ve kullanıcıların kimliği kimse ile paylaşılmaz. Kullanıcısına verdiği bu gizlilik ile birlikte de çok iyi işler başaran DEX, gelecek dönem içerisinde birçok insan tarafından tercih edileceğe benziyor. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de sitemler üzerinde oluşan güvenlik açıkları olarak insanların karşısına çıkar. DEX sistemi, yüksek güvenliği sayesinde hem kullanıcılarının kimliklerini gizli tutar, hem de kullanıcılarının yaptığı işlemleri kesinlikle herhangi bir birim ile paylaşmaz.

Curve DAO (CRV) Nedir?

Curve, genel olarak bakıldığı zaman, stbalecoin adı verilen birimler için tamamen otomatize edilmiş piyasa yapıcılar (AMM) kullanmak yolu ile sistem içerisinde likidite akışı sağlayan ve kesinlikle herhangi bir merkezi olmayan borsa olarak karşımıza çıkar. Ocak 2020 yılı içerisinde hayata geçen ve piyasa içerisindeki kullanıcıları ile karşılaşan bu borsa, merkezi olmayan finans (DeFi) ile eş değer bir isme sahip olmuştur ve piyasa içerisindeki işlemlerini böyle devam ettirmiştir. Bu devam sayesinde ise gelcek dönem içerisinde sistem içerisine çok sayıda kullanıcı eklemeyi başarmıştır. Bu başarı sayesinde ise bu piyasa içerisinde çok ciddi büyüme oranları elde etti. Hem piyasa içerisindeki kullanıcılar için hem de gelecek dönem içerisindeki potansiyel kullanıcıları için çok büyük bir güven sağlayan bu yapı, uzmanlar tarafından çok büyük bir umutla karşılandı. Forumlar içerisinde yapılan yorumlar göz önünde bulundurulduğu zaman ise birçok kişinin bu coin hakkında çok olumlu yorumları olduğu görülüyor. Gelecek dönem yatırımcıları ise yönünü bu coin tarafına çeviriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu