Breaking News

Güvenilir Kripto Para Siteleri

Kripto para yatırımcıları güvenli kripto para siteleri konusunda sıkça araştırma yapmaktadırlar. Bunun sebebi ise çeşitli avantajlarla ortaya çıkan ve bir süre güvenilir işlem gösterdikten sonra paraları alıp sistemi kapatan borsaların olmasından kaynaklanıyor. Ülkemizde de örnekleri yaşanan talihsiz olaylar nedeniyle yatırımcılar tedbirli davranıyor. Bu nedenle paralarını güvenli bir şekilde yatırabilecekleri ve işlem yapabilecekleri borsaları arıyorlar.

Güvenilir Kripto Para Siteleri

Elinizde az ya da çok miktar farkı olmaksızın bulunan nakit ile kripto para sitelerinde işlem yapabilirsiniz. Yatırdığınız nakit para karşılığında kripto para alım ve satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yapılan her alım ve satım işleminde çok cüzi bir miktarda komisyon kesimi gerçekleşir. Eğer satın aldığınız kripto paranın değeri düşüş yaşamadıysa yükseliş gösterir bu da yatırdığınız paranın daha fazlasını kazandığınız anlamına gelir. İşte bu nedenle kısa sürede ilgi gören kripto para siteleri yerli – yurtdışı kaynaklı olarak ikiye ayrılmaktadır.

Güvenilir kripto para siteleri konusunda hem yerel hem de yurtdışı kaynaklı olan sitelerden bazıları otorite sahibidir. Bu otoritelerini güvenli bir şekilde işlem yapmalarına, kullanıcıyı korumalarına bağlı bir şekilde kazandılar. Bu güvenilir ortam sebebiyle her geçen gün binlerce hatta yüzbinlerce yeni yatırımcı bu borsalara katılım sağlayarak kripto para yatırımcısı oluyorlar. Eğer ilk kez kripto para yatırımcısı olacaksanız veya yeni bir yatırımcı iseniz tercih edebileceğiniz kripto para sitelerini inceleyelim.

güvenilir-kripto-para-borsalari-1
güvenilir-kripto-para-borsalari-1

Güvenilir Yerel Kripto Para Siteleri

Öncelikle yerel kripto para borsalarından başlayalım. Ülkemizde faaliyet gösteren birden fazla borsa bulunmaktadır. Bu borsaların birçoğu küresel etkiye sahip olan kripto paraların alım ve satımına imkân tanımaktadır. Bazıları ise kendi kripto paraları ve küresel çaptaki kripto paraların alım ve satımını sağlamaktadır. Ülkemizde sayıları 10’dan fazla olmasına rağmen güvenilir diyebileceğimiz kripto para borsaları ise BTCTurk, Paribu ve Bitci olarak ön plana çıkmaktadır.

BTCTurk, ülkemizin ilk kripto para borsasıdır. 2013 yılında kurulan bu borsa dönemsel olarak işlem hacimlerinde yükseliş gösterse de ilk kurulmuş olmasına rağmen potansiyelinin gerisinde kalmaktadır. Lakin güvenirlik konusunda herhangi bir problemi bulunmamaktadır. Ülkemizin finansal kanunlarına yasal bir şekilde bağlı çalışan borsa güvenle yatırım yapabileceğiniz sitelerden biridir. Bir diğer borsa ise Paribu… Paribu borsası ülkemizde en yüksek işlem hacmine sahip, büyük ölçekli kurumsal anlaşmaları olan ve yerli kripto para yatırımcısının ilk tercihlerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Yine güvenli bir şekilde işlem yapabileceğiniz borsa olarak nitelendirilmektedir. Son olarak Bitci kripto parasını inceleyelim. İlk spor projesi Chiliz ile aynı mantığa sahip olan kendilerine ait kripto para birimlerini dünya çapında milli takımlar ve kulüplerle anlaşmalar sağlayarak güvenirliliğini kanıtlayan bu borsada da işlem hacmi Paribu borsasına göre düşük olsa da yine güvenilir bir şekilde işlem yapabileceğiniz yerel borsalar arasında yer almaktadır.

Güvenilir Bitcoin Siteleri

Kripto paralar genellikle, ilk olan ve finansal sektörün doğmasına sebep olan Bitcoin ile anılmaktadır. Özellikle ülkemizde yatırımcılar kripto para demek yerine genel tabir olarak Bitcoin ismini kullanmaktadır. Haliyle sorularını da güvenilir bitcoin siteleri sorusu ile taçlandırmaktadır. Bir üst paragraf kısmında yerel kripto para borsalarının güvenilir olanlarını listelemiştik. Yurtdışı kaynaklı kripto para borsalarında en güvenilir olanları saymak gerekirse liste bir hayli geniş. İlk 10 borsaya bakmamız durumunda ise; Binance, Coinbase, Huobi, Kraken, KuCoin, Bitfinex, Gate, Bithumb, Bittrex, Poloniex gibi borsalar karşımıza çıkmaktadır. Bu borsalarda oldukça güvenilir olup dünyanın dört bir yanından üyelerinin bulunduğunu belirtmek isteriz.

güvenilir-kripto-para-borsalari-2
güvenilir-kripto-para-borsalari-2

Güvenilir Yabancı Kripto Para Siteleri

Bu borsalar arasında en büyük ve en yüksek işlem hacmine sahip olan borsa Binance borsasıdır.  Binance borsası global ölçeğe sahiptir. Aynı zamanda bazı ülkelere de yerel borsalar ile açılım yapmaktadır. Örneğin ülkemizde binance dışında Binance TR adlı bir kripto para borsası da bulunmaktadır. Bu da oldukça güvenilir bir borsadır. Gate borsası çıkan kripto paraların ilk yayınlandığı bir borsadır. Kısa sürede yüksek kazanç elde etmek isteyen yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Coinbase ise ABD kaynaklı bir kripto para borsasıdır. Yüksek işlem hacmi, güvenilir yapısı, kripto para çeşitliliği gibi sebeplerden ötürü sıkça tercih edilmektedir. Dünyanın en büyük ikinci borsasıdır. Sözün özü paranızı yatırmak ve kripto paralarla işlem yapmak istiyorsanız yukarıda saydığımız borsaları kullanabilirsiniz.

About admin

Check Also

MBL Coin Nedir? MovieBloc (MBL) Coin Yorum ve Geleceği 2022-2025-2025

Bugün piyasa üzerinde en çok kullanılan ve birçok insan için güncel olarak piyasa içerisinde en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir