Breaking News

Hangi kripto para alınmalı 2022

Herkesin merak ettiği konular arasında bu yıl hangi kripto paranın alınabileceği gelmektedir. 2021 yılında çok büyük bir çıkış yakalayan kripto paralar, çoğu insan için ilk seçenek olarak geliyor. Bu nedenle insanlar hangi kripto parayı almalıyız diye düşünmeye başlıyor. Özellikle yüksek iniş ve çıkışlar yaşanılması sonucunda insanlar en güvenilir kripto para türünü aramaya başlıyor. Bu nedenle insanlar para kaybetmemek için stabil kripto paralar almak istiyor. Kripto para denildiği zaman herkesin aklına ilk olarak bitcoin gelmektedir. Bu, kripto para piyasasında orta çıkmış ve popülaritesi yerinde kalmamış bir kripto paradır. Bunlara rağmen istikrarlı şekilde sürekli büyümeye devam eden ilk kripto para olan bitcoin hala bazı insanların gözdesi olarak yer almaktadır. Bitcoin kaynağının bir sınırı var. Son zamanlar dikkate alındığı zaman, Bitcoinin ünlülüğü, Elon Musk‘tan aldığı büyük yatırımlar sonucunda tekrar çok büyük bir sıçrama yaptı. 2021in başlarında yaklaşık olarak 48 bin bitcoin satın almak amacı ile 1,5 milyar dolar ayırdı. Bu durum, bitcoin popülaritesinde çok büyük bir artışa ve para biriminin değerli olmasında yüksek miktarlara neden oldu. 2021 yılında kripto para almak neredeyse bir trend haline geldi. Bu eğilimin bir benzerini 2022’de de görülmesi bekleniyor ve bu pozisyonların devam edileceği düşünülüyor. Bunun nedeni ise, internet kullanımında kayda değer bir artış ve dijital para dünyasının gün geçtikçe kat kat daha fazla bir popülerlik dalgasıyla sarılması ve yeni ve daha yüksek yatırımların önünü açmasına bağlı olarak değerlerin beklenilenden kat kat daha çok olma imkanına yol açmasıdır.

Kripto para tüyoları

Kripto paralar günümüzde çok büyük iniş ve çıkışlar yapabiliyor. Bu sıçramalardan uzak durmak isteyen alıcı ve satıcılar ise bazı tüyolar aramaya başlıyor ki bu durumda gerçekten haklılar. Kripto paraların son aylara bakıldığı zaman önceki aylara oranla spekülatif fiyatlar ve bir dizi istenmeyen sorunlar nedeniyle manşetlerden inmediği kesinlikle gerçektir. Yine de bu olumsuz sayılabilecek sürecin kripto paralarla yatırım yapanlar veya yapmayı düşünen kişiler tarafından ilgi çekici olduğunu görürüz. Bu kişiler tarafından özellikle üç tür kripto para biriminin bu ve bu gibi dönemlerde tüm dikkatleri üzerine topladığı kesinlikle bir gerçektir. Bu gibi dönemlerde öne çıkan kripto paralar şunlardır; Bitcoin (CRYPTO:BTC), Ethereum (CRYPTO:ETH) ve Dogecoin. Bakıldığı zaman tüm kripto para birimleri birbiri ile eşit değildir. Bu nedenle artış veya düşüş seviyeleri de kesinlikle eşit değildir. Bu nedenle kesinlikle dikkat etmemiz gereken şey, yüksek sıçrama ve düşüşlerdir. Aksi halde yüksek miktarda para kaybedebilirsiniz.

Doğru kripto para birimi nedir?

Siz de hangi kripto parayı alacağınız konusunda kararsızsanız ve hangi kripto parayı alarak para kazanacağınızı merak ediyorsanız, sizler de çoğu yatırımcı ile aynı durumdasınız. Öncelikle hangi kripto para birimini almayı seçeceğiniz veya ilk adımda yatırım yapıp yapmayacağınız konusu kesinlikle ve tamamen sizin risk toleransınıza bağlıdır. Örneğin, riskten kaçınan ve güvenli yatırım yapan kişilerin en güvenli olarak görünen kripto para birimlerinden dahi yüksek artış ve düşüş nedeni ile kaçındığı bir gerçektir. Ancak bu riski göze alıyorsanız veya piyasayı merak ediyorsanız, yüksek kazanç şansını yakalayabilirsiniz. Eğer ki yüksek kazanç şansı nedeni ile dijital para birimlerine yatırım yapmayı düşünüyorsanız, alacağınız risk miktarından kesinlikle emin olmalısınız. Aksi halde fazla riske girerek çok yüksek miktarlarda para kaybı yaşayabilirsiniz. Bu durum için Bitcoin bu alandaki açık ara en iyi kripto paradır. Bu durumu göz önünde bulundurarak projesini araştırdığınız kripto para birimine yatırım yapabilirsiniz.

 

About admin

Check Also

MBL Coin Nedir? MovieBloc (MBL) Coin Yorum ve Geleceği 2022-2025-2025

Bugün piyasa üzerinde en çok kullanılan ve birçok insan için güncel olarak piyasa içerisinde en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir