Breaking News

Hangi kripto para yükselir 2022

Kripto para birimleri incelendiği zaman 2021 yılını çok hareketli geçirdi. Mayıs ayında düşüş yaşansa bile, yaşanmadan önce tepe noktalarını test eden birçok para birimi vardır. Bu kripto para çeşitleri, kasım ayında yeni zirveleri gördü ve Aralık ayıyla birlikte tekrar düşüşe geçti. Bu düşüş yine de yatırımcıları bu yoldan çeviremedi. DeFi projelerindeki artış yaşanması ile, pahalı NFT satışları ve meta verse ile birlikte kripto para çağında yepyeni bir devrin kapıları aralanmış oldu. Dünya çapında birçok insan kripto para yatırımı yapmaya başladı. Bu nedenle herkes hangi kripto paranın artacağını merak ediyor. 2021 yılında yaşanan artışların bir benzerinin olma ihtimali tüm yatırımcıları kendisine çekiyor. Uzmanların görüşü alındığı zaman, Bitcoin‘in 2022 yılında en büyük olan 500 ABD şirketine kıyasla çok çok daha iyi bir performans göstereceğini belirtiyorlar. Bunun nedeni sorulduğunda ise, S&P 500 endeksinde bulunan yüksek miktardaki artışı işaret ediyorlar. Bu endeks incelendiği zaman, ABD şirketleri 1 yıllık süreç baz alındığı zaman yaklaşık %28lik bir artış göstermektedir. Bu orana bakıldığı zaman ve Bitcoin’de ölçülen artış %73 olarak ölçülmüştür.  Uzmanlar tarafından yapılan analizlere göre ise S&P 500 performansının 2022 yılında da aynı şekilde artarak devam edeceği öngörülüyor. Bu durum karşısında ise aynı şekilde Bitcoin fiyatının da yüksek miktarda artması bekleniyor. Bitcoin bu piyasanın en büyüğü olsa da, rakibi olan Layer-1 teknolojilerini de göz ardı edemeyiz. Çünkü uzmanlar Bu teknolojinin etherumdan çok daha iyi bir performans göstereceğini belirtiyor. Ve yatırımcıları bu yönde uyarıyor. Ethereum 2021 yılı baz alındığı zaman %450 değer kazanarak Bitcoin’i bir hayli geride bıraktı, ancak diğer Layer-1 alternatifleri de Ethereum’dan çok daha iyi gelişme gösterdi. Uzmanlar tarafından yapılan analizlere göre Terra Luna 2021’i %14.823, Fantom %13.529 gibi bir değer artışıyla sonlandırdı. Analistlerin uyarılarına göre, Etherum rakiplerinde oluşan yüksek performansın 2022 yılında da devam edeceğini ve bu süreçte yıllık yükselişin diğerlerine göre çok daha fazla olmasını bekliyor. Tüm bu kripto para birimlerinin yanı sıra,  Facebook şirketinin adını Meta olarak değiştirmesi, Microsoft’un metaverse odaklı teknolojiler üzerine çalıştığını bildirmesi ve metaversede bulunan arsa satışlarındaki artış 2022 yılındaki fiyatlamaları da büyük ölçülerde etkileyecek.

Hangi coin alınır?

Kripto paraa piyasasında yatırım yapacak olan ve bu yolda en güvenilir şekilde yapmak için çabalayan herkes bu konuyu merak etmektedir. Kripto para piyasasına bakıldığı zaman, çok büyük getiriler sağlamasıyla birlikte elinizdeki son kuruşları da alma imkanına sahip olan çok riskli bir piyasadır. Hem de paranızı kat kat artırabileceğiniz veya tüm paranızı kaybedebileceğiniz bu süreç, yanlızca saatler içerisinde de gerçekleşebiliyor. Bu piyasaların gelecek zamandaki yönünün sizin için iyi mi yoksa kötü mü olduğunu anlamak için geçmiş zamandaki hareketlerine bakmak sizin için iyi olabilir. Bu coinler incelendiği zaman ise en çok kazandıran coinler, Flow (FLOW), Render Token (RNDR) veya BORA (BORA) oldduğunu görebilirsiniz.

Hangi coin artacak?

Uzmanların görüşleri göz önünde bulundurulduğu zaman, önümüzdeki yıllar metaverse için çok daha fazla projenin geliştirildiği bir yıl olarak karşımıza çıkacak. Bu piyasada ise, çok daha fazla sanal kullanıcı ve sanal avatar ile metaverse etkileşimlerini hatırı sayılır bir seviyeye çıkaracaktır. Analistlere göre ise 2022 yılında özellikle cardano ve ripple yatırımcıları için çok dikkatli olmaları gereken bir yıl. Çünkü her iki para birimi de ilk 10’dan düşme tehdidi ile karşı karşıya. Bu nedenle bu yatırımı gerçekleştirmiş kullanıcılar kesinlikle dikkat etmeliler. Aksi halde oldukça yüksek miktarlarda para kaybı yaşayabilirler.

 

About admin

Check Also

MBL Coin Nedir? MovieBloc (MBL) Coin Yorum ve Geleceği 2022-2025-2025

Bugün piyasa üzerinde en çok kullanılan ve birçok insan için güncel olarak piyasa içerisinde en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir