Breaking News

Kripto para analizi nasıl yapılır?

Kripto paralara olan ilgi her zaman artmakta. Bu ilgilerin sonunda ise bu paraların nasıl analiz edileceği geliyor. Bu ilgi her geçen gün arttığı için kripto paralar günümüzde çok farklı yatırım alanlarında kullanılıyor. Özellikle normalden farklı bir yatırım çeşidi arayan insanların ilk olarak baktıkları yön de kripto para olarak günümüze gelmiştir. Kripto paralar günümüzde çok büyük bir finansal işlem türü olarak görülmektedir. Bu ortamda çok büyük paralar kazanabilirsiniz veya çok büyük paralar kaybedebilirsiniz. Bu yönü ile bazı insanlar tarafından tehlikeli olarak görülen kripto paralar, kazancı da kaybı da çok yüksektir. Kripto paralarda teknik analiz yaparak, hangi kripto paranın hangi yönde gideceğini tahmin ederek yatırımınızı o yönde yapabilirsiniz. Ancak bu analizleri yapmak düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Bu nedenle bu analizleri yaparken dikkat etmelisiniz. Bu analizler kripto para fiyatlarının hangi yönde seyredeceğini size gösteren haritalardır. Teknik analiz, genel olarak bakıldığında bazı araçlar yardımı ile yapılmaktadır. Bu araçların genel adı indikatördür. İndikatörlerin verdiği bilgilere bakılması yoluyla oluşturulan grafiğe formasyon adı verilmektedir. İndikatörleri çok yakından incelediğimiz zaman, geçmiş dönemlerde olan matematik ile ekonomiyi birleştirmiş olan bilim adamları tarafından bulunan ve bazılarının da bulduklarına kendi adlarını verdiği göstergelerdir. Tabii ki bu analizleri yaparken kesinlikle güvenilir mi diye merak edebilirsiniz. Bu yönde adımlarınızı atmak için bu bilgilere çok yüksek oranda güvenmeniz gerekebilir. Bu konuda ise indikatörlerin genel olarak yapılan matematiksel işlemlerin sonucuna, yapılan tahminlere dayandığını unutmamalısınız. Yani bu işin sonucunda indikatörlerin net ve kesin bilgi vermesi kesinlikle beklenemez. Tek başına bir indikatör aracılığı ile de doğru sonuca ulaşmayı kesinlikle beklememelisiniz. Aksi halde yanılabilirsiniz ve yatırımınızı yanlış yönde yapabilirsiniz. Bu durum ise size çok yüksek paralar kaybettirebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kripto para grafik analizi nasıl yapılır?

Kripto paraların yönlerini ve yönelimlerini tahmin etmek ve yatırımlarınızı bu yönde yönlendirmek için uygulanan yöntemlerden birisi de grafik analizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Grafik analizi incelendiği zaman, kripto para fiyatlarının geçmiş hareketlerini dikkatle inceleyerek gelecek dönemdeki fiyat hareketlerini tahmin ederek yatırımları o yönde yapmamıza yardımcı olan ve bu konuda bizi yönlendiren bir yol haritası olarak da görebiliriz. Uzun dönemde bir bitcoin fiyat grafiğine bakarak, nerede fiyatının yükseldiğini ve nerede fiyat düşüşü yaşadığını görürüz. Bu grafik yardımı ile de gelecek zamandaki fiyatı ve yönelimi hakkında tahminlerde bulunma fırsatı yakalarız. Ancak grafik analizi yapmak için sadece fiyat analizine bakmamalısınız. Aksi halde yanılgıya düşebilirsiniz.

Kripto paralarda temel analiz nedir?

Piyasaya bakıldığı zaman, piyasanın hareketli, durağan veya yatay seviyede olması, bu yönde seyretmesinin altında yatan neden kesinlikle teknik analiz değildir. Bu teknik analize ek olarak bir de temel analiz konuları vardır. Yani bu temel analiz, teknik analizi tetikler anlamına gelmektedir. Bu gibi analizleri genellikle piyasanın en hareketli olduğu zamanlarda bakarız. Bu zamanlarda ekonomi dünyasında yaşanmakta olan en önemli olaylara bakarak, gidişatın pozitif yönde mi olacağına yoksa negatif yönde mi olacağına karar veririz. Bu sayede yatırımlarımızı yönlendiririz. Özellikle FED kararları ve Çin kararları bu konuda çok önemli olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra ekonomi konusunda yaptıkları özel değerlendirmeler, uyguladıkları zorluklar ve kısıtlamalar veya serbestlikler, piyasanın hareketlenmesinde ve pozitif yönde ilerlemesine çok önemli destek olmaktadır. Bu gibi analizler sonucunda yatırımlarınızı tamamen güvenli şekilde yapabilirsiniz.

 

 

 

About admin

Check Also

MBL Coin Nedir? MovieBloc (MBL) Coin Yorum ve Geleceği 2022-2025-2025

Bugün piyasa üzerinde en çok kullanılan ve birçok insan için güncel olarak piyasa içerisinde en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir