Breaking News

LUNA Coin Yorum: LUNA Düzelir Mi?

Günümüzde değişken halde olan kripto para piyasası içerisinde olan insanlar ellerinde bulunan coinlerin gelecek zamandaki yönünü merak ediyor. Özellikle LUNA coin kullanıcıları ve yatırımcıları LUNA coin hakkındaki yorumları ve uzmanlar tarafından yapılan analizleri merak ediyor. Kripto para piyasaları günümüzde çok büyük bir gerileme ve düşüş yaşıyor. Bunun asıl nedeni ise ABD merkez bankası olan Fed‘in uygulamakta olduğu sıkılaşma politikaları olarak görülüyor. Ancak tüm bunlara rağmen Terra‘nın kripto parası olarak günümüzde bulunan LUNA’nın yaşadığı inanılmaz düşüş kripto para piyasaları içerisinde uzun yıllar hatırlanacağa benziyor. Benzeri düşüş yaşamaktan korkan birçok yatırımcı ise kripto para evrenindeki yatırımlarını elden çıkarmaya başladı bile.

LUNA Düzelir Mi?

Terra, Daniel Shin ve Do Kwon tarafından 2018 yılında kullanılabilirlik ve fiyat istikrarına yönelerek ve bu konu üzerinde tamamen odaklanarak blok zinciri ve kripto para biriminin kullanıcı ve yatırımcı tarafından benimsenmesini sağlamak amacı ile kuruldu. Bu kuruluş birçok yatırımcı tarafından yakın zamana kadar çok büyük bir merak ve istekle takip ediliyordu. Bu nedenle de piyasa içerisinde birçok kullanıcı ve yatırımcı tarafından tercih ediliyordu. Ancak LUNA üzerinde yaşanan çok büyük bir düşüş ile birlikte yatırımcı ve kullanıcıların hayalleri yıkıldı. LUNA üzerinde yaşanan çöküşten hemen önce LUNA veya UST’ye sahip olan kullanıcılar ve yatırımcılar sırasıyla %35 ve %10 olmak üzere yeni LUNA kripto paraları satın aldılar ve elindeki para miktarını artırdılar. Bu arada ise, yeni tokenlerin %35’i toplulukta bulunmakta olan bir yatırımcı havuzuna yönlendirilecek. Terra topluluğunu eğitmeye adanmış bir doğrulayıcı olarak günümüzde bulunmaktadır. Bunun en büyük amaçlarından birisi de kullanıcısına ve yatırımcısına gereken güveni vererek bu kullanıcıları elinde tutmaya devam etmek olarak düşünülüyor. Bu düşüncenin devamında ise sistem içerisine katılacak olan yeni kullanıcıların sürekliliğini sağlamak amaçlanıyor. Bu nedenle de sürekli olarak gelişen ve gücünü artıran LUNA, Orbital Command‘a tarafından bakıldığında yeni blok zincirinin test ağı artık yayında. LUNA’nın çöküşü incelendiği zaman basit bir kripto para çöküşü olarak görülmemelidir. Terra’nın ötesinde kripto para piyasaları incelendiği zaman, bu piyasalar üzerindeki etkisinin ortaya çıkması biraz zaman alacağa benziyor. Şimdiden birçok etki ortaya çıkmış olsa da bu etki buzdağının görünen kısmı. Saxo içerisinde bulunan analistler, bunun çok ama çok daha katı piyasa düzenlemeleri ile birlikte sonuçlanabileceğini açıkladı. Bu açıklamalar ile birlikte de kripto para piyasasının nereye gideceği merak konusu haline geldi.

LUNA Coin Nedir?

Geçtiğimiz aylara kadar en çok tercih edilen kripto paralar arasında bulunan LUNA coin, yaşadığı büyük düşüş ile birlikte kullanıcılarına çok büyük hayal kırıklığı yarattı. 2018 yılı içerisinde Daniel Shin ve Do Kwon tarafından kurulan firma, Güney Kore merkezli Terraform Labs, günümüzde bulunan ve çok büyük bankalardan ve fintech uygulama geliştiricilerinin dışında, bu geliştiricilerinden arınmış ve bu sistemden çok daha iyi bir finansal sistem oluşturmak amacı ile Terra’nın kendi kendine oluşturduğu blok zincirini ve bu zincir ile ilgili olan kripto para birimlerini kullanarak bu sistem içerisinde yer almayı ve kendisini sürekli hale getirerek piyasa içerisinde büyümeyi planlayarak bu yola baş koydu. Terra incelendiği zaman, tamamen dijital tabanlı ve herhangi bir merkezi olmayan bir finans şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum birçok geleneksel yatırımcı için iyi olmasa da günümüz teknolojisi ile birlikte artık birçok şirket bu halde. Bu duruma alışan yatırımcı ve kullanıcılar ise bu durumun daha güvenli olduğunu düşünüyor ve LUNA gibi coinlere güvendiğini belirtiyor.

 

About admin

Check Also

MBL Coin Nedir? MovieBloc (MBL) Coin Yorum ve Geleceği 2022-2025-2025

Bugün piyasa üzerinde en çok kullanılan ve birçok insan için güncel olarak piyasa içerisinde en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir