Breaking News

Ontology (ONT) Coin Nedir? ONT Coin Yorumları ve Hakkında Bilgiler

Son dönemlerin sıkça konuşulan kripto paralarından biri olan Ontology (Ont) Coin Nedir? Ont Coin Yorum hakkında detaylı bilgilendirme yapacağımız bu yazımızı okumanızı kesinlikle öneririz. 2021 yılının son dönemlerine doğru hızlı bir giriş yaparken kripto paralar her geçen gün popülaritesini ve kurumsal iş anlaşmalarını pozitif yönde yükseltiyor.

ontology-ont-coin-nedir-yorum-ve-hakkında-bilgiler-1
ontology-ont-coin-nedir-yorum-ve-hakkında-bilgiler-1

Ontology (Ont) Coin Nedir?

Kripto para piyasalarında en büyük ikinci coin olan Ethereum’un doğal ve doğrudan rakibi olarak adlandırılan ontology coin projesi ve işlem hacmi ile kripto para yatırımcılarının sıkça tercih ettiği kripto paralardan biridir. En temel haliyle projesini anlatmak gerekirse; dünya genelinde yer alan küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlerin kripto paralarla ilgili bilgisi az veya hiç yoksa bile sisteme yani kendi blok zinciri aracılığıyla dijital maddi varlıklar dünyasına entegre olmasını sağlayan bir yapıya sahip.

Kendi blok zincir ağı bulunan kripto paranın işlevi, kullanıcıların halka açık olacak şekilde blok zincirlerini işleme tabi tutarak birbirinden farklı olan uygulamaları özelleştirme ve blok zinciri teknolojisinin nimetlerinden en faydalı biçimde yararlanmasını sağlamaya yaramaktadır.

ONT Coin Tarihçesi

Bu güzel projenin nasıl ortaya çıktığını ve tarihsel ilerleyiş sürecini anlatırsak projenin nasıl bir etkiye sahip olduğunu ve neyi amaçladığını daha iyi anlarız. 2017 yılında Çin merkezli OnChain şirketi tarafından kurulan platform günümüze kadar düzenli ve sürekli çalışmasını devam ettirmektedir. Şirketin yönetici ve kurucuları arasında Erik Zhang, Da HongFei, Jun Li gibi isimler bulunuyor. Erik Zhang şimdilerde NEO coin projesini yönetirken Da HongFei’de NEO coin projesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Ontology ve NEO dışında ayrıca Asya kıtasında rağbet gören birçok kripto para uygulamasının da yaratıcısı olarak ön plana çıkıyor. Şirketin diğer yöneticilerinden biri olan Jun Li ise SAGA, WING gibi önemli kripto para projelerinde ve Ontology projesinde yer alıyor. İşte bu denli kariyerli ve konu üzerine uzmanlaşmış kişilerin bir araya gelmesiyle oluşturulan bu platform doğal olarak hem kurumsal hem bireysel yatırımcılardan büyük ilgi topluyor.

2017 yılında başarılı 3 isim bir araya gelerek ortaya atılan ortak fikri tartışmaya başladılar. Amaçları ticari işletmelerin mevcut sistemlerini kökten değişim gerektirmeden blok zincir ağına katılabilmeleri ve sonraki projelerinde blok zincir ağ teknolojisini kullanabilmelerini sağlayan bir projeydi. Yapılan çalışmalar meyvesini verdi. 10 binden fazla alım satımı yapılan kripto para arasında ilk 100 içerisinde 98.sırada yer alarak güvenilir ve güçlü olduğunu defalarca kez kanatladı.

Ontology Coin Hakkında Bilgiler

Ontology blok zincir ağı ile ilgili birkaç ilginç bilgi vermenin yararı, projenin diğer projelerden ne kadar farklı ve etkileyici olduğunu görmenize yardımcı olacak. Öncelikle ortaya çıkan kripto paralar için ICO adı verilen ön satış işlemi gerçekleştirilir. Bu satıştan gelen para fon yapılır ve kripto paranın gelişimi, reklamı, iyileştirmeleri vs. gider kalemleri için harcanır. Lakin ONT coin için böyle bir durum söz konusu olmadı. Alanında yenilik sayılabilecek dönemlerde Airdrop adı verilen bir yapı ile katılımcı olan herkese ONT coin dağıtıldı. Ayrıca NEO ile ortaklığı bulunan bu kripto paranın bir kısmı da NEO sahiplerine ücretsiz olarak dağıtıldı.

Böylece birçok yatırımcı herhangi bir ücret ödemeden bu paranın sahibi oldu. Piyasada daha fazla alım satım işlemine oluşturduğu ortam sebebiyle kısa sürede popüler oldu. Ayrıca ONT blok zincir ağında iki adet kripto para bulunur. Diğer kripto paralardan farklı olarak ONT ve ONG adındaki bu iki para biriminin açılımı Ontology Coin ve Ontology Gas anlamına geliyor. ONT geleneksel işlemlere devam ederken 2018 yılında ortaya çıkan MainNet sayesinde ONG piyasaya sürüldü ve işlevi, ONT blok zincir ağına katkıda bulunanlar için tazminat biçim hakkı tanıdı.

ontology-ont-coin-nedir-yorum-ve-hakkında-bilgiler-2
ontology-ont-coin-nedir-yorum-ve-hakkında-bilgiler-2

ONTOLOGY Coin Yorum ve Teknik Analiz

Yazının yazıldığı 25 Ağustos 2021 tarihi itibariyle 1.10 $ üzerinden işlem gören kripto para için yatırımcıları genellikle Ontology Coin Yorum şeklinde aratarak en güncel analizleri okumaya çalışmaktadır. Mart – Nisan – Mayıs döneminde gerçekleşen boğa rallisinde fiyatı 3 dolara kadar çıkan kripto paranın ralli bitimi ile diğer tüm coinlerde olduğu gibi %60 civarlarına varan bir düşüşle günümüzdeki fiyattan işlem görmeye başladı. 2021 yılının sonunda Bitcoin için beklenen 100.000 $ değerinde tahmin ışığında beklentiler gerçekleşirse diğer tüm alt kripto para birimleri gibi ONT coin’de yükseliş bekleyen coinler arasında yerini alıyor. Tabii ki bu yorumun hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi özelliği olmayıp yatırımcıların kendi indikatör analizlerini yapması, haberleri takip etmesi ve en önemlisi olan kâr cebe yakışır mantığıyla hareket etmesi gerekmektedir.

About admin

Check Also

MBL Coin Nedir? MovieBloc (MBL) Coin Yorum ve Geleceği 2022-2025-2025

Bugün piyasa üzerinde en çok kullanılan ve birçok insan için güncel olarak piyasa içerisinde en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir