Breaking News

Paribu Para Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Paribu Para Çekme

Paribu ile para çekme işlemlerinizi yazımızda belirtilen aşamaları gerçekleştirerek yapabilirsiniz. Hesabınızda bulunan Türk Lirası cinsinden olan bakiyenizi çekmek için işlemlerinizi https://destek.paribu.com/hc/tr  web sitesinden yapabileceğiniz gibi Paribu mobil uygulaması üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Cüzdan menüsünde bulunan Türk Lirası paneli ile işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Karşınıza gelen ekranda TL ÇEK sekmesini tıklayın ve transfer işlemini yapmak istediğiniz IBAN numarasını ve hesabınızdan çekmek istediğiniz tutarı forma yazınız. Daha sonra gönderim yapmak yeterlidir. Eğer hesabınızda bulunan bakiyenin hepsini çekmek isterseniz Gönderilecek TL yazan yerde bulunan artı işaretine tıklayarak bakiyenin tamamının yazmanıza gerek duymadan yazılmasını sağlayabilirsiniz.

IBAN satırı tıklanıldığında açılan ekranda artı butonunu seçip yeni IBAN numarası kaydedebilirsiniz. IBAN bilginizi aralarda boşluk bırakmadan, TR ibaresi ile birlikte toplam 26 hane olacak şekilde yazmanız gerekir yoksa yanlış IBAN girmiş olursunuz.

Paribu Mesai Saatleri Dışında Para Çekme

Paribu hesabınızdan mesai saatleri dışında ve hafta sonunda Türkiye Finans, Yapı Kredi,  Akbank, Şekerbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Fibabanka hesaplarına TL çekim işlemlerinizi 7/24 yapabilirsiniz. FAST sistemi ile yapılan transferlerde, FAST kurallarına göre2000 TL’ye kadar olan bankalar arası TL çekim işlemleri 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilmektedir. Yalnız EFT işlemleri sadece mesai saatleri içinde yapılabildiği için havale işlemleri gibi 7 gün 24 saat yapılamaz. Eğer mesai saatleri dışında EFT ile gönderim yapılmışsa bu gönderimler bankaların mesai saatinin başladığı ilk iş gününde işleme alınacaktır. Aynı şekilde resmi tatillerde ya da hafta sonlarında EFT yoluyla yapılan gönderimler bankaların mesaiye başladığı ilk iş gününde işleme alınacaktır. Bu sürelerden sonra hesabınıza geçen TL cinsinden paranızı çekebilirsiniz.

Hesabınızdan çekebileceğiniz asgari tutar 10 TL’dir. Günlük çekebileceğiniz azami tutar ise 500 bin TL’dir. Çekim talimatına girdiğiniz tutar kullanılabilir bakiyenizin olması durumunda bakiyenizden düşecektir. Çekim talebinizi iptal ettiğiniz takdirde bu tutar tekrar kullanılabilir bakiyenize yansıyacaktır. Çekim talepleri için ayrıca bildirime gerek yoktur çünkü çekim istemi talepleri otomatik olarak takip edilir ve belirli sıra dahilinde yapılır.

TL transferlerinde sadece adınıza kayıtlı, bireysel ve vadesiz Türk Lirası hesaplarına yapılacaktır. Ayrıca Paribu üyeliğinde belirtilen Ad ve Soyad bilgisi alıcı hanesi olarak doldurulacaktır. Farklı bir kişinin banka hesabına transfer yapmak istediğiniz takdirde bu durumda transfer talebiniz işleme alınmayacaktır ve banka tarafından geri iade edilecektir.

Paribu Komisyon Oranları

Paribu işlemlerde komisyon olarak Türk Lirası cinsinden 0-100.000 arasında bir işlem hacminiz varsa piyasa yapıcı olarak % 0,25 ve piyasa alıcı olarak % 0,35 komisyon kesmektedir. Eğer para çekme işlemini banka hesabından yapıyorsanız havale, EFT ve TL işlemlerinden 3 TL gibi bir tutar kesinti yapılacaktır. Papara hesabından para çekme durumlarında Papara’nın belirlediği miktar hesabınızdan kesilecektir. Kripto para çekim işlemi gerçekleştiriyorsanız Paribu’nun resmi sitesinde yer alan her kripto paranın kendi cinsinden tutar kesintisi yapılacaktır.

Gerçekleşmemiş ya da iptal edilmiş para çekme işlemlerinden ya da alış ve satış emirlerinden herhangi bir ücret tahsil edilmez.

Paribu hesabına ilk olarak TL yatırıldıktan sonra 48 saat içinde kripto para çekme talebinde bulunulursa; Paribu güvenlik politikası gereği gerçek kişileri teyit etmek için kullanıcı hesabına 48 saatlik çekme kısıtlaması getirir. Bu durumda gerçek kişiler Destek Birimine yazarak gerçek kişi olduklarına dair teyit istemelidir. Destek birimi, gerçek kişiden gerekli evrakları isteyerek belgelerin kendilerine eksiksiz olarak iletilmesi halinde kısıtlamayı kaldırır. Sonrasında gerçek kişi işlemlerine devam edebilir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir