Kripto Paralar

ZIL Coin Nedir? Zilliqa (ZIL) Coin Yorum ve Geleceği 2022-2025

ZIL coin gelişimini kripto para piyasasına ve bu piyasa içerisinde bulunan kripto para yatırımcılarına kanıtlamış bir coindir. Zilliqa çok iyi bir şekilde incelendiği zaman, birçok blok zincirinin karşılaştığı ölçeklenebilirlik ve bu gibi konulara benzer olan birçok sorunu çözmek amacı ile parçalama kullanmayı amaçlamakta olan bir kripto para birimi olarak karşımızdadır. Parçalama terimi incelendiği zaman ise, madencilik ağını işlemleri paralel olarak işleyen daha küçük bölme işlemi olarak adlandırılabilir. Bu gibi bazı işlemler sayesinde günümüzdeki kripto para piyasası çok kolay bir şekilde işlenir. Özellikle ulaşımın ve hızlı işlemlerin moda olduğu, herkesin her türlü işlemi olabildiği kadar hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği bir ortam olduğu için, bu gibi hızlı işlem gerçekleştiren coinler öne çıkmaktadır.

Zilliqa (ZIL) Coin Nedir?

Zilliqa günümüzde çok büyük bir oranla kullanılmaya başlanan kripto paralardan birisidir. Özellikle de parçalama yoluyla kullanıcı ölçeklenebilirliğini artırmayı amaçlar ve bu amacını çok iyi bir şekilde gelecek nesillere aktarmayı planlar. Bu nedenle de bir blok zinciri platformunu çalıştırmak için küresel, dağıtılmış bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan bir yazılım olarak uzmanlar ve geliştiriciler tarafından piyasaya sürülmüştür. Bu şekilde incelendiği zaman ise Zilliza, merkezsiz uygulamalar (dapps) ve Ethereum, Tron ve EOS gibi kripto para birimlerinden oluşan ve bu gibi kripto para birimlerinin hakim olduğu bir ekosistemi büyütmeyi amaçlayan bir dizi rakip blok zincirinden birisi olarak piyasa içerisindeki rekabeti çok büyük bir seviyeye çekmeyi başarmıştır. Bu gibi rekabet içeren ortamlar ise en çok yatırımcılara ve gelecek dönemler içerisinde yatırım yapmak isteyecek olan yatırımcıların işine yarar. Bunun asıl nedeni ise artan kripto para birimleri ile birlikte bu gibi kripto para birimlerinin gelecek dönem yatırımcılarını kendi sistemler içine çekmek için attığı adımları artırdı. Bu adımların başında ise tamamen kullanıcı odaklı ve sistem içerisindeki kullanıcılarına yarar sağlamak yolu ile kullanıcı kazanmayı amaçlayan kripto para birimleri geliyor. Piyasa içerisinde neredeyse tüm kripto para birimleri birbiri ile benzer hal almaya başladı. Bu durumdan farklı bir şekilde uzaklaşmak ve kendini diğerlerinden ayırmak için Zilliqa, daha fazla işlemi desteklemek için altyapısını birbirine bağlı olan ve tamamen uyumlu olan birkaç blok zincirine bölen bir parçalama işlemi kullanır. Zilliqa bu gibi özellikleri ile kalmayarak bu özelliklerine ek olarak, güvenliğe odaklanan ve geliştiricilerin gerçek dünya hizmetlerini çoğaltmak amacı ile gerçekleştirilen ve bu amaca yönelik özelleştirilebilir dapp’ler yazmasına ve başlatmasına imkan tanıyarak hızını beklenenden yüksek bir hıza çeken yerel bir programlama dili olan Scilla’yı da piyasaya sürdü. Bu durumun yaşanması ile birlikte de piyasa içerisindeki rekabet çok büyük bir seviyeye çekildi.

ZIL Coin Nedir? Zilliqa (ZIL) Coin Yorum ve Geleceği 2022-2025

Günümüzde birçok kripto para biriminin de ortaya çıkması ile birlikte kendisini projeleri ile öne atmaya çalışan ve bu durum içerisinde başarılı olan çok az kripto para birimi vardır. ZIL Coin ise bu kripto para birimleri arasına kolaylıkla girerek sistem içerisindeki rekabeti çok büyük bir hızla ateşlemeyi başladı. Eğer ki forumlar içerisinde yapılan yorumları göz önünde bulunduruyor ve güveniyorsanız ZIL Coin sizin için çok doğru bir yatırım amacı olacaktır. Bunun asıl nedeni ise uzmanların yaptığı araştırmalar ile birlikte ZIL Coin‘in yatırımcısını kesinlikle pişman etmediğini ve çok iyi bir yatırım amacı olduğunu görürüz. Bununla birlikte de potansiyel ve gelecek dönem içerisinde yatırım yapacak olan insanların çoğu yönünü bu tarafa çevirmiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu